15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / Twitter’dan para kazanma yolları

Twitter’dan para kazanma yolları

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya ulaşan Twitter en fazla kullanılan mikro blog sitesidir. Her gün yüz binlerce tweet atılmakta ve gündemle ilgili hastag (#) açılmaktadır. Bu kadar fazla kişinin olduğu platformda büyük firma ve markalar da yer almakta, bu sosyal ağı tıpkı Facebook ve İnstagram’da olduğu gibi reklam ve pazarlama için kullanmaktadırlar.

Büyük markaların da bu platformda olması ve her profilden milyonlarca insanın Twitter kullanması bu platformda para kazanabilme şansını da ortaya çıkarmıştır. Twitter’dan para kazanma işlemi aktif olan ve belli bir kitleye hitap eden herkes tarafından gerçekleştirilebilir. Siz de Twitter’dan para kazanmak istiyorsanız para kazanma yöntemlerini inceleyerek kendinize uygun olan yolu tercih edebilirsiniz. İşte Twitter’dan para kazanma yolları:

Reklam Alarak Para Kazanma

Bildiğiniz üzere birçok işletme, marka, ticari faaliyet hesapları veya yeni açılan hesaplar (fenomenler) Twitter’da reklam verebiliyor. Eğer takipçileriniz fazlaysa ve aktif bir hesabınız varsa size belli bir ücret ödeyerek reklam yapmanızı isteyebilirler. Siz de belirlediğiniz şekilde bir tweet atmak için istediğiniz ücreti bildirirsiniz. Bir ürün veya hizmetin reklamını yapmak isteyen firmalar çoğu zaman bu yöntemi fenomen hesaplar aracılığı ile kullanmaktadır. 1 milyon takipçiye sahip olan bir hesaptan tweet atılması o tweet’in etkileşim almasına ve yayılmasına yardımcı olmaktadır. Bu nedenle eğer 40-50 bin takipçiniz varsa uygun fiyatlarla hesabınıza reklam alabilirsiniz. Ayrıca profil açıklama kısmında internet sitesi veya açıklama kısmına da reklam alabilirsiniz. Profil arka plan görseli de yine reklam için kullanılabilecek alanlar arasında yer alıyor. Çok fazla takipçiniz yoksa ilk etapta isteyeceğiniz reklam ücretlerini düşük tutabilirsiniz. Daha sonra takipçi sayınız ve ününüz arttıkça reklam için isteyeceğiniz ücret doğru orantılı olarak artabilir.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma

Twitter’dan para kazanma yöntemlerinden birisi de satış ortaklığı yaparak para kazanmadır. Satış ortaklığı imkânı sunan platformlara üye olarak size tanımlanan kod veya link aracılığı ile para kazanabilirsiniz. Bu link üzerinden yapılan alışveriş veya satın almalarda size belirli bir komisyon ödenir. Satış ihtimaliniz ise takipçi kitlenizin büyüklüğüne ve etkileşiminize bağlıdır. Eğer yüz binlerce takipçiniz varsa satış ortaklığı ile iyi gelirler elde etmeniz mümkündür. Çok fazla uygulanmasa da Twitter’dan para kazanma yolları arasında en kazançlı yöntem satış ortaklığı olarak görülebilir.

Ürün veya Hizmet Satarak

Ticaretle uğraşıyor olabilirsiniz. Eğer takipçi sayınız fazlaysa Twitter hesabınızda kendi sattığınız ürün veya hizmetlerle ilgili paylaşımlar yapabilir, satışlarınızı arttırabilirsiniz. Böylece satışlarınız artarken Twitter aracılığı ile de para kazanmış olursunuz.

Dolaylı Yollardan Para Kazanma

Direkt olarak reklam almayıp veya satış yapmayıp Twitter’daki takipçileriniz ile para kazanmanız mümkündür. Bir Youtube kanalınız, blog veya websiteniz olabilir. İçeriklerinizi Twitter hesabınızda paylaşarak daha fazla görüntüleme almalarını sağlayabilirsiniz. Bu da size reklam gelirinde artış olarak yansıyacaktır. Direkt olarak para kazanmasanız da bu yöntemlerle Twitter hesabınızdaki takipçileriniz üzerinden gelir elde etmiş olursunuz.

Ayrıca link kısaltma servislerine üye olarak hesabınızda paylaşımlar yapabilir ve aynı şekilde para kazanabilirsiniz. Görüntüleme üzerine kurulu sistemden hatırı sayılır gelir elde edebilmek için çok sayıda ‘organik’ takipçiye sahip olmanız gerekir. Geçiminizi sağlayacak kadar gelir elde edemeseniz de Twitter’dan para kazanmanız ve kendinize ek gelir oluşturmanız mümkündür.

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi için Bulut Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir