Ana Sayfa / Moda / Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli olmak hem kız hem de erkek öğrenciler için önlerine açılan yepyeni bir dünyadır. Özellikle kız öğrenciler bu dönemi çok daha fazla önemserler. Kampüs hayatında eğitim öğrenim kadar giyim kuşam ve arkadaş ortamı da önemlidir. Bir yaş daha büyüyen ve eski alışkanlıklarından yavaş yavaş sıyrılmaya başlayan kızlar, ne zaman ne giymeleri gerektiği konusunda bir hayli kafa yorarlar. Üniversiteli kızlar için giyim önerileri vereceğimiz bu kısa yazımız, biliyoruz ki birçok kişinin kurtarıcısı olacak.

Üniversiteli Kızların Bilmesi Gereken Giyim Tarzları

Üniversite döneminin heyecanını ve yaşın da verdiği dinamikliği giysilere yansıtmak ve dolayısıyla da bir tarz sahibi olmak oldukça önemlidir. Bu dönemde her genç kızın dolabında mutlaka bulunması gereken parçalar olması gerektiği gibi fark yaratmanızı sağlayacak sihirli dokunuşlara da ihtiyacınız olacak. Bu nokta dikkat edilmesi gereken en önemli husus nerede ne giyilmesi gerektiğini bilmekten geçer. İşte üniversiteli kızlar için giyim konseptleri.

Günlük Rahat Kombinler

Çok özel bir aktivite olmadığı müddetçe üniversiteli kızların rahat hareket edebilecekleri kombinleri oluşturmaları faydalı olacaktır. Derse girip çıktığınızda ya da uzun süre kütüphane gibi ortamlarda vakit geçireceğinizde kendinizi rahat hissetmek isteyeceğinizden, spor kıyafetleri seçmeniz gerekir. Bu noktada esnek bir kot pantolon üzerine salaş bir üst kıyafet ve rahat ayakkabılar ile tüm günü keyifle geçirebilirsiniz. Kombininize ekleyeceğiniz çantanın da rahat taşıyabileceğiniz ve size yük yapmayacak bir çanta olması oldukça işinize yarayacaktır.

Sabah Kombinleri

Eğer sabah erken saatte dersiniz varsa ve ne giyeceğinize önceden karar vermediyseniz hem şık hem de rahat olabilmeniz için önerimizi dikkate alın. Böyle bir durum için en güzeli kesinlikle rahat elbiseler olacaktır. Özellikle salaş uzun elbiseler ile kombinleyeceğiniz rahat ayakkabılarınız ve boynunuza dolayacağınız basit bir şal ile günün en şıklarından biri olabilirsiniz.

Yağmurlu Günler

Derse gitmeniz gerektiğinde havanın çok bulutlu olduğunu ya da sağanak bir yağış ile karşı karşıya kaldığınızı düşündüğünüzde sakın canınızı sıkmayın. Giyeceğiniz dar bir pantolon üzerine çekeceğiniz yağmur çizmeleriniz sizi hem tarz hem de çok şık yapabilir. Özellikle doğru şekilde kombinlenirse yağmur çizmeleri hayat kurtarıcıdır. Hatta çizmeden taşan renkli dizlik çoraplar ile tüm gün adınızdan söz ettirebilirsiniz.

Sunum Günleri

Üniversiteli kızlar için en zor günlerden birisi de yapılacak olan sunum için hazırlanmak ya da bir iş yeri ziyaretinde bulunmaktır. Böyle durumlarda yapılan en büyük hata gerçek bir iş kadını giyinmeye çalışırken yaşınızdan büyük görünmenize neden olan seçimlerinizdir. Sunum zamanlarında gömlek ve klasik pantolonlar tercih edilmeli ancak hiçbir zaman yaşınızı aşacak makyaj ya da aksesuara düşülmemelidir. Ne kadar sade ve natürel olursanız o kadar şık görüneceğinizi unutmamanız gerekir.

Gece Eğlence Kombinleri

Üniversite dönemlerinin en eğlenceli zamanlarından olan gece partileri çok ince çizgiler barındırır. Her gencin bu gibi ortamlarda eğlenmeye hakkı var ancak kesinlikle yaşa uymayan kıyafet seçimi yapmamalı ve ağır makyaj tercih edilmemelidir. Çoğu zaman gün içinde de rahat edebileceğiniz şık bir etek, elbise ya da ışıltılı bir tayt ile de gece eğlencelerine dahil olabilirsiniz. Unutmayın önemli olan sizin kendinizi iyi hissetmeniz ve bunu giyiminize yansıtmanızdır.

Tavsiye Konu

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Abiye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? En özel günler için tercih edilen abiye kıyafetler, büyük bir …

Bir Yorum

  1. Aleyna Küskün

    üniversite kız öğrencileri için giyim önerileri biraz zor aslında. Çünkü kişinin kişilik yapısına göre değişiklik gösterebilir. Mesela rahatlık seven kişiler rahat takılabilir fakat bazı kadınlar çok daha şık giyinmeyi sevinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir