Ana Sayfa / Moda / Vücut Şekillerine Göre Stil Önerileri

Vücut Şekillerine Göre Stil Önerileri

Vücut Şekillerine Göre Stil Önerileri

Kıyafet seçimi kişilerin kendisini tanıyıp tanımadıklarını açıkça ortaya çıkarabilmektedir. Eğer bir kadın kendi vücudunu doğru tanıyorsa kusurlarını gizlemeyi, güzelliğini ön plana çıkarmayı da bileceği için tercihlerini bu yönde yapacaktır. Bu sayede çevresinde bulunan herkesle şıklık yarışı içine girebilir. Bayanlarda genele bakıldığında armut, ters üçgen, dikdörtgen, kum saati ve oval olmak üzere toplam beş vücut tipinden bahsetmek mümkündür. Vücut tipinin ne olduğu ve nasıl seçim yapılacağı konusunda tereddüt yaşıyorsanız vücut şekillerine göre stil önerileri yazımız tam size göre diyebiliriz.

Hangi Vücut Tipi Nasıl Giyinmeli?

Armut Vücut Tipi

Bu vücut tipine sahip olan kadınların vücut alt bölümleri üst bölüme göre daha geniş ve dikkat çekicidir. Boyun kısımlarının uzun ve ince, göğüslerinin küçük, bellerinin de ince olduğu görülür. Kıyafet seçerken ince bel kıvrımını öne çıkaran tercihler yapılırsa çok başarılı olacaktır. Bu kişiler için üst kıyafetlerde daha desenli ve renkli kıyafetler giyilmesi ve hatta büyük ışıltılı takılar kullanılması doğru olacaktır. Dikkati üste çekeyim derken fazla bol kıyafetler seçilirse daha kilolu görünme ihtimali olacağı da asla unutulmamalıdır. Üst kıyafetler vücudu çok sarmayacak şekilde ve uzunlukları basenleri kapatacak şekilde olursa idealdir. Alt kıyafetlerde de mümkün olduğunca koyu renklerin seçilmesi gerekmektedir.

Ters Üçgen Vücut Tipi

Armut vücut tipinin tam tersi olan bu vücut tipinde ise vücut üst kısmı geniş bel altı bölgesi zayıf ve incedir. Bacak yapısı mükemmel olan bu kişilerin aynı zamanda göğüsleri de çok ilgi çeker. Bu kişilerin kıyafet seçimlerinde vücut alt bölgesini daha geniş gösterecek etek ve pantolon modellerine yönelmeleri gerekecektir. Bu noktada düşük kemerler bel bölgesine ilgi çekeceği için görüntünün dengelenmesini sağlayacaktır. Kişilerin kesinlikle omuzları daha büyük gösterecek ceketlerden ve vatkalı kıyafetlerden kaçınması gerekmektedir.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Bu vücut tipinde alt ve üst vücut bölümünün eşit olduğu göze çarpmaktadır. Mükemmel bacaklara sahip olan dikdörtgen vücutlu kişiler dikkati bacaklarına çekmeyi başarırsa çok daha şık görünürler. Ayrıca bu kişiler için kolsuz üst kıyafetler, korseli kıyafetler, asimetrik ucu olan etekler ve V yakalı üstler idealdir.

Kum Saati Vücut Tipi

Vücudun üstünün ve altının dengeli olduğu bu vücut tipinde bel bölümü belirgin bir şekilde incedir. Her giyilen kıyafetin yakıştığını söylemek mümkün olsa da bu kişiler de aşırı bol kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Vücudu saran kıyafetler seçilebilir ancak üst beden için çok dar kıyafetler seçilmemesi daha doğrudur.

Oval Vücut Tipi

Bu vücut tipini anlatırken göğüslerin büyük, göğüs kafesinin geniş, vücut alt bölümünün yuvarlak, kalçanın dar, bacakların ince ve düz olduğu söylenebilir. Bu vücut tipinde de yine güzel bacaklar öne çıkacağı için dikkati bu bölgeye çekek doğru olacaktır. Bu kişilerin V yakalı kıyafetleri seçmeleri, uzun gömlekler kullanmaları ve kalçalara doğru uzanan üstler giymeleri hoş görünmelerini sağlayacaktır. Açık renkler ile iyi geçinen bu vücut tipi için geniş kemerler ve dar kıyafetler yanlış seçim olacağı için uzak durulmalıdır.

Tavsiye Konu

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri

Üniversiteli Kızlar İçin Giyim Önerileri Üniversiteli olmak hem kız hem de erkek öğrenciler için önlerine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir