14 Eylül 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / İnternet & Yazılım / Website Satarak Para Kazanma

Website Satarak Para Kazanma

İnternetten para kazanma son dönemlerde oldukça popüler bir konu haline gelmiştir. Bazıları internete önem vererek, bu alanda geçimlerini sağlayacak kadar para kazanabilmektedir. Ek gelir olarak internet üzerinden para kazanmaya çalışanlar da ekonomilerine katkı sağlamaktadır.

Website’ler internetten para kazanmanın temelini oluşturmaktadır. Birçok website veya blog sahibi reklam alarak ve tanıtım çalışmaları yaparak para kazanabilmektedir. Herhangi bir konu üzerine ilgisi olan ve website açmak isteyen kişiler teknik bilgiye sahip değiller ise bunu ücretli olarak profesyonel kişilere yaptırmaktadırlar. İşte website kurulumu hakkında temel bilgiye sahip olan bu kişiler website satarak para kazanma işinden ek gelir sağlayabilmektedirler.

Website satarak para kazanmak için birden fazla yol bulunmaktadır ancak hangi yolu denerseniz deneyin mutlaka website kurulumu, içerik ekleme ve temel ayarlar konusunda fikir sahibi olmalısınız.

Website Satarak Nasıl Para Kazanılır ?

Hiçbir bilgisi olmayan ve website kurmak isteyen kişi satın alma yoluna gidebilir. Bunun dışında yüksek ziyaretçi kitlesine sahip olan websiteleri de satılabilmektedir. Website kurdurmak isteyenlere, istedikleri tarzda bir website kurarak para kazanmanız mümkündür. Sadece bunun için domain ve hosting satın alma, wordpress kurulumu ve diğer temel ayarları bilmeniz gerekiyor. Domain ve hosting fiyatına ek olarak kendi emeğinize de bir fiyat belirleyerek website satarak para kazanma işini yapabilirsiniz. Bunun için website açmak isteyen kişilere ulaşmak adına forumlarda konu açarak sunmuş olduğunuz hizmeti tanıtabilirsiniz.

Website satarak para kazanma, kaliteli bir websitesi olan webmaster’lar için de önemli bir para kazanma yöntemidir. Eğer çok sayıda ziyaretçi alan, popüler, Google sıralamalarında üstlerde yer alan ve reklam gelirleri iyi olan bir website sahibi iseniz, bu siteyi satın almak isteyen kişiler mutlaka çıkacaktır. Bu şekilde websitenizi belirlediğiniz fiyata satarak para kazanmanız mümkündür.

Website kurmak zor değildir ancak bu websiteyi geliştirmek, her gün kaliteli ve düzenli bir şekilde içerik girmek, SEO çalışması yapmak ve belli bir popülerliğe ulaştırmak oldukça zordur. İnternet sektöründe yatırım yapmak isteyen kişiler bu tarzda para kazandıran popüler websiteler satın almak istemektedirler. Böylece zaman harcamadan para kazandıran bir websiteye sahip olurlar.

Website Satarak Ne Kadar Para Kazanılır ?

Websitenizi webmaster forumlarında rahatlıkla satabilirsiniz. Webmaster forumlarında website satın almak isteyen ve satmak isteyen kişilerin bir araya geldiği bölümler bulunmaktadır.

Burada websitenizin aylık ziyaretçi miktarını, kategorisini, reklam kazancını ve anahtar kelime sıralamalarını belirterek satış için konu açabilirsiniz. Website satarak para kazanma işinde herhangi bir limit yoktur ancak genel olarak websitenin aylık gelirlerinin 10-15 katı kadar ücretler talep edilmektedir. Tabii gerçekten kaliteli ve popüler bir website sahibiyseniz bu website için talep edeceğiniz miktar tamamen size kalmıştır. 500-1000 TL’ye satılan website’ler olduğu gibi 20.000-30.000 TL para talep edilen siteler de bulunmaktadır. R10 ve wmaraci.com gibi forumlarda website alış-satış bölümlerinde ilanları görebilir, kendi websiteniz için de buna göre bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Tavsiye Konu

En İyi Ücretsiz Bulut Depolama Hizmetleri

Veri depolama ve taşıma noktasındaki ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu ihtiyacın karşılanabilmesi için Bulut Depolama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir