Ana Sayfa / Teknoloji / Windows 10 Yenilikleri

Windows 10 Yenilikleri

Windows 10 Yenilikleri

Windows 10 için özellikle Windows 8 sonrasında oldukça iyi bir başlangıç yaptığını söyleyebiliriz. Windows 8 alışılmış bir kullanımdan sonra hem alışması zor hem de sistemsel sorunların yaşanması nedeniyle güçlük yaşatmıştı. Windows 10 bir önceki sistemin sevilen taraflarını alıp geliştirerek kendisini yenilemiştir. Hem masa üstü hem de mobil uygulamaları bir arada toplamayı başaran bu versiyon daha ilk başlarda ile beğeni ile karşılanmıştır. Bir önceki versiyonun eksilerini unutturma hedefi ile gelen Windows 10 yenilikleri neler kısaca göz atalım.

Windows 10’da Görülen Gerçek Yenilikler

  • Sistemde ilk göze çarpan mobil uygulamaların PC uygulamasına gelmesini sağlayan pencere editörüdür. Bu şekilde bilgisayarların tablete dönüştürülmesi gereği ortadan kalkmıştır.
  • Windows 8 giriş ekranının büyük tepki görmesi sonucu bu sitemde başlangıç düğmesi geri getirilmiştir.
  • Başlat menüsünün gelmiş olması sayesinde Windows programları çalıştırılırken aynı zamanda Windows Store’da bulunan uygulamalarda çalışabilir.
  • Farklı platform kullanıcılarının sevdikleri birçok özelliğin tek bir sistemde toplandığı görülmektedir. Windows 7 kullanıcıları için rahat bir geçiş olacağı düşünülürken, Windows 8 kullanıcıları için de sevilecek bir geçiş olacağı düşünülmektedir.
  • Windows 10 geniş ekranlı bilgisayarlar için oldukça ideal bir kullanım sağlayacaktır.
  • Windows 10’da önceki sürümlerdeki sevilen yeniliklerin korunduğundan bahsetmiştik. Dosya gezgininin Cloud’a geçişte bir şeffaflık sağlaması da bunlardan birisidir.
  • Mevcut sürümünü Windows 10’a yükseltmek isteyenler bunu kolaylıkla yapabilecekleri gibi eğer beğenmedikleri bir durum olursa eski versiyona geri dönüş de yapabilmektedirler.

Windows 10’a Geçişte Crack Yapmak Gerekli Mi?

Kullanıcıların ilgisini çekmek ve kullanan sayısını arttırmak için versiyon yükseltmesi ücretsiz olarak sunulmuş durumdadır. PC’nize Windows 10 kurulumu için crack yapmanız mümkündür ancak işlem sırasında dikkatli olmanız ve tavsiyelere önem vermeniz gerekli görülür. Her ne kadar yeni ve iyileşmiş özellikleri var denilse de güvenlik anlamında bazı kuşkular bulunabilir.

Windows 10 Son Sürüm Mü Olacak?

Şirket tarafından yapılan son açıklamalara göre bir üst versiyon ile karşılaşılmayacak gibi gözüküyor. Gelecekte sistemin eksiklerinin giderilmesi ya da yeni gelişmelere ayak uydurabilmesi için güncellemeler yapılabilir ama yeni bir versiyon kurulumuna gidilmez deniliyor. Bir ihtimal de Office 365 gibi abonelik şeklinde devam edilebileceğidir.

Tavsiye Konu

Evde Elektrik Üretmek

Evde Elektrik Üretmek Enerji tüketimi günümüz yaşam standartlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı alanlardaki en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir