15 Eylül 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Teknoloji / XIAOMI MI A2 Özellikleri

XIAOMI MI A2 Özellikleri

Xiaomi markasının yeni modeli olarak karşımıza çıkan XIAOMI MI A2 telefon modeli markanın son zamanlarda adından sıkça söz edilmesine neden olmuş durumda. Merakla beklenen yeni model hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kullanıcılar, XIAOMI MI A2 özellikleri ve diğer telefon modellerinden farklı olan yönlerini öğrenmek istiyorlar. Geçtiğimiz ay tanıtımı yapılan XIAOMI MI A2 marka telefon birçok teknoloji sever tarafından daha şimdilerde ilgi çekici bulundu bile. Eğer siz de XIAOMI MI A2 özellikleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız yazının devamını dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

XIAOMI MI A2 Hakkında Merak Edilenler

Çin telefon markaları arasında parlayan bir yıldız niteliğinde olan Xiaomi, çıkarmış olduğu en son telefon modeli XIAOMI MI A2ve MI A2 Litle için 24.07.2018 tarihinde Madrid’de bir tanıtım günü düzenledi ve merak edilen sorular cevaplarını buldu. Markanın yeni modelini ön plana sunarken ki hedefinin hem üst kalite hem de uygun fiyatlı olması kullanıcıların çok daha ilgisini çekti diyebiliriz.

XIAOMI MI A2 Tanıtımında Ön Plana Çıkanlar

Xiaomi markasının tanıtıma sunduğu yeni modelleri XIAOMI MI A2 ve MI A2 Litle Google AdroidOne sınıflamasında yer almakta olan gelişmiş bir akıllı telefon olarak karşımıza çıkıyor. İspanya’nın başkentinde meraklıları ile buluşturulan yeni modellerin ülkemizde ki satışları da heyecanla beklenmekte.Bahsedilen iki yeni model arasında XIAOMI MI A2 diğer model MI A2 Litle’a göre biraz daha üstün özelliklere sahip diyebiliriz. İki yeni model de Android sistem diğer telefonlara göre hem barındırdığı özellikler hem de tasarımı konusunda daha ön plana çıkmış durumda. Telefon tasarımında Mi 6X modelinin temel alındığının gözlerden kaçmadığını söyleyebiliriz. Ayrıca telefon Alüminyum kasadan oluşuyor ve birçok modelle de karşımıza çıkan çentikli ekranlara sahip. Markanın XIAOMI MI A2 Litle modelinde ilk giriş bölümü özellikleri meraklıları tarafından orta seviyelerde bulunurken, ekrandaki çentik tasarımı ara sınıflamada görülmüş durumda.

XIAOMI MI A2 Teknik Özellikleri

XIAOMI MI A2 için ekran oranı 18:9 ve boyut 6 inç. Ayrıca modelin Corning Gorilla Glass 5 ile donatılmış olması da beğenilen bir teknik özelliği. Modelin arkasında birisi 12 MP diğeri 20 MP çözünürlükte olan iki kamerası mevcut. 12 MP özelliğinde olan kamerada Sony IMX486 sensör kalitesi mevcutken diğer kamerada Sony IMX376 kalite sensör bulunuyor. Kameralarda düşük ışıkta bile yüksek kalite fotoğraf çekebilme özelliği var. Ayrıca ön kamerası da özellikli ve 20 MP çözünürlükte. Modelin 32, 64 ve 128 GB kapasiteli 3 alternatifi mevcut. İşletim sisteminde ise Android 8.1 karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Tavsiye Konu

Evde Elektrik Üretmek

Enerji tüketimi günümüz yaşam standartlarının vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Farklı alanlardaki en temel ihtiyaçlar arasında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir