13 Kasım 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bitcoin / Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para İpuçları

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para İpuçları

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para İpuçları

Sektöre yeni giriş yapan kullanıcıların akıllarında kripto para yatırımı ile alakalı onlarca soru bulunmaktadır. Geçmişi çok eski olmayan kripto para piyasası özellikle ekonomi ile ilgilenen kişiler tarafından takip edildiğinden Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para İpuçları hakkında bilgiler vereceğiz. İnsanların yatırım konusunda çekimser davrandıkları bilinmektedir. Çekimserlik normal olsa da konu hakkında detaya inildikçe insanların çekimserlikleri biraz olsun ortadan kalkmaktadır.

Kripto Para Yatırımı

Bazı insanlar tarafından tehlikeli olarak tanımlanan kripto para piyasası bazıları için karlı yatırım aracı olarak görülmektedir. Son yıllarda geleneksel paralarda değer kayıpları yaşanmıştır. Bu nedenle alternatif arayışına giren insanların dikkatini kripto paralar çekmiştir. 2017 yılının son çeyreğinde yatırımcılarının yüzlerini fazlasıyla güldürmeleri de şüphesiz bunun en önemli sebepleri arasında yer almaktadır.

Kripto paraların cazip olma nedenlerinden birisi de arkasındaki teknoloji olarak gösterilmektedir. Dünyanın farklı noktalarda kullanılabiliyor olması da tercih edilebilirliklerini arttırmaktadır. Piyasada adını duyurduğu ilk noktadan bu yana son dönemlerde düşüş trendine girse de bir hayli farklı olan Bitcoin farklı kesimlerden yatırımcıların ilgisini çekmiştir.

Kripto Para Yatırımı Riskleri

Bazı uzmanlar tarafından kripto para piyasası hala balon olarak nitelendirilmektedir. Balon suçlaması kripto paraların olması gereken değerlerden çok daha fazla değerle işlem gördükleri iddiaları anlamına gelmektedir. Yükselişi adeta bir aldatmaca olarak görmektedirler. Kripto para piyasasında yatırım yaparken çekincelerinizden birisi volatilite olmalıdır. Volatilite piyasadaki iniş ve çıkışlar yani hareketliliklerdir. Kripto para piyasasında iniş çıkışların bir hayli yüksek olması bugün 20.000 TL olarak yaptığınız yatırımın değerinin yarın 10.000 TL olarak değerlemesi şeklinde dahi kendisini gösterebilir. Bu durum yüksek kazançlar elde edebilmenize olanak sağlayacağı gibi yüksek kayıplar da yaşayabilirsiniz.Kripto para cüzdan çeşitlerini merak ediyorsanız bu linki tıklayın.

Hangi Kripto Paraya Yatırım Yapmalı?

Böyle bir soruya cevap verebilmek, anlık olarak değişiklik gösteren piyasa şartlarında kesinlikle doğru olmayacaktır. Fakat günün şartlarına uygun kripto para yatırımı yapmanız için ihtiyacınız olan bilgilerden bahsedebiliriz. Kripto para yatırımı için seçim yaparken hangi ülkelerde yasal olduğunu, hangi ülkelerde para birimi olarak kabul gördüğünü araştırabilirsiniz.

Kripto paraların taşınabilir olması önemsenmelidir. Bir yerden farklı bir yere taşınan kripto paraların tercih edilebilirliği yüksek olabilir. Taşınabilirlik bu anlamda artıdır diyebiliriz. Kripto paralarda güvenilirlik detayları da oldukça önemlidir. Bunun araştırmasının farklı kaynaklardan gerçekleştirilmesi sonradan mağduriyet yaşanma riskini minimum seviyeye çekecektir.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir