13 Kasım 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bitcoin / Yeni Yılda Kripto Paraları Neler Bekliyor

Yeni Yılda Kripto Paraları Neler Bekliyor

Yeni Yılda Kripto Paraları Neler Bekliyor

2017 yılının sonunda değeri çok yükselen ve büyük bir kitlenin dikkatini üzerine çeken kripto para piyasası 2018 yılı başı itibariyle durağan bir seyir izlemiştir. Özellikle kısa vadeli yatırım yaparak yüksek gelirler hedefleyen yatırımcılar hayal kırıklığı yaşarken uzmanların bir kısmına göre kripto para piyasasında olumlu hareket 2019 yılı içerisinde yaşanacaktır. Yeni Yılda Kripto Paraları Neler Bekliyor gelin uzmanların görüşlerini inceleyelim.

Para ve daha çok borsa ile ilgilenenler Ayı ve Boğa piyasalarını sık duyarlar. Ayı piyasasının genel anlamı emtia veya paranın piyasasının değer kaybettiği, aşağı yönlü bir hareket olduğudur. Boğa piyasasında ise emtia ve para piyasasında yukarı yönlü bir hareket olmakta, karlılık oluşmakta ve bu daha da artmaktadır. Bunların haricinde sektörlerin mevsimsel olaylardan etkilenmeleri de mümkündür. Ayrıca kripto para piyasasında da her piyasada olduğu gibi uzmanlar tarafından oluşturulan grafikler, yapılan yorum ve analizler yatırımcıların beklentilerini arttırmaktadır.

2019 Yılında Kripto Para Piyasası

Uzmanların kripto para piyasası konusunda ortak görüşleri 2018 yılının başından itibaren kripto paraların ayı piyasasında olduğudur. Bu nedenle uzmanların ve yatırımcıların yukarı yönlü beklentileri 2019 yılına kalmıştır. Kripto paraların bir kısmının 2019 yılının ilk günlerinden itibaren olumlu sinyaller vermeye başlaması insanları daha da umutlandırmaktadır. Bu da ayı piyasasında olan kripto paraların boğa piyasasına doğru hareketi olduğunu ve trendin ne yönde gerçekleşeceğinin netleşmesi için bir süre daha beklenmesi gerektiğini ortaya koymaktadır.

İnternet ortamında haberleri okurken dahi hemen her gün global şirketlerin, devletlerin kripto paralar için yaptıkları iş birlikleri ve projeler ile karşılaşıyoruz. Özellikle Malta tarafından gelen haberler neredeyse kripto para piyasasının başkenti olma yolunda ilerlediklerini göstermektedir. Malta’nın bu avantajı sektörde yer alan teknoloji şirketlerinin ve sektördeki büyük oyuncuların buraya yönelmesine neden olmuştur.2019 yılı bitcoin değişimleri ve daha fazlası için tıklayın.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Başkanı tarafından yapılan açıklamalarda da 2019 yılı itibariyle dijital para sektöründe ciddi gelişmeler yaşanacağı vurgulanmıştır. Bunun haricinde yine 2019 yılı içerisinde ICO’ların sermaye piyasası disiplinine girmesi yönünde aksiyonların alınacağı da açıklamalara eklenmiştir. Yapılan bu açıklamalar kripto para yatırımcıları için önemli gelişmeler olup, geçtiğimiz yıllardaki piyasa değerleri düşünüldüğünde yüzlerin biraz olsun gülümsemesine neden olmuştur. Yatırımcıların piyasadaki rollerini belirlemeleri için diğer ülkelerde gerçekleştirilen uygulamaları ve yapılan açıklamaları da araştırmaları ve analiz etmeleri gerekmektedir.

Elbette ülkemizin kripto para piyasası konusunda daha hızlı aksiyonlar alarak, farklı ülkelerdeki gelişmeleri yakından takip etmesini isteriz. Fakat tekrar belirtmekte fayda görüyoruz ki 2019 yılı için kripto para piyasası hakkında beklentileri iyi olan bir kitle olduğu gibi 2018 yılından farklı geçmeyeceğini düşünen bir kitle de bulunmaktadır. Özellikle ufak yatırımcılara tavsiyemiz kesinlikle farklı görüşleri inceleyerek kendi kararlarını görüşlerin harmanlanmasını sağlayarak almaları yönünde olacaktır. Bir de kripto para piyasasında gerçekleşen düşüş ve yükselişlerin çok yüksek oranlarda gerçekleşebileceği bilgisi yatırım kararı alırken veya bozum işlemi gerçekleştirilirken kesinlikle akıllardan çıkarılmamalıdır.

Tavsiye Konu

Kripto Parayla Bahşiş

Kripto Parayla Bahşiş Kripto Para Geleceği konusu hala yatırımcıları dahi ikiye bölmektedir. Uzaktan seyreden insanlar …

Bir Yorum

  1. 2019 yılı için güzel tahmilerde bulunmuş ve takipçilerinizde fikir oluşması açısından gayet güzel bir paylaşım olmuş. Önümüzdeki yıl yani 2020 içinde benzer bir kripto para tahmini yazınızı bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir