Doğum Haritasında Evlilik Yaşı Nasıl Bulunur

Evlilik yaşı hesaplarında cevap için başvurulan yollardan birisi de astroloji olmaktadır. Kişiler doğum haritasında evlilik yaşı nasıl bulunur ve buna benzer daha birçok konu.

Doğum Haritasında Evlilik Yaşı Nasıl Bulunur
Doğum Haritasında Evlilik Yaşı Nasıl Bulunur

Doğum Haritasında Evlilik Yaşı Nasıl Bulunur?

İnsan hayatında verilebilecek en önemli kararlardan birisi evlilik kararıdır. Kişiler evlilik ile ilgili akıllara gelen tüm sorulara cevap bulmaya çalışırken, doğru eş seçimi ve doğru evlilik zamanı ile ilgili de meraklıdırlar. Bu konu üzerinde uzun uzadıya düşünülesi oldukça normaldir. Çünkü evlilik hayatı insan hayatında önemli bir aşamadır, yapılan seçim ne kadar doğru olursa evlilik hayatı da o kadar düzenli gidecektir. Evlilik kararı vermek üzere olan ya da bu konu hakkında merak duyan kişileri cevap için başvurduğu yollardan birisi de astroloji olmaktadır. Kişiler doğum haritasında evlilik yaşı nasıl bulunur ve buna benzer daha birçok konu ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedirler.

Astrolojiye Göre Ne Zaman Evleneceksin?

Evlilik planlaması yapan kişilerin doğru kararlar alabilmek adına astrologlara bilgi danıştıkları sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bu aşamada kişilerin detaylı bir şekilde bilgi alabilmeleri için danışmanlık hizmeti almaları gerekir. Danışmanlık hizmeti alınan astrolog, kişilerin doğum haritalarını detaylı bir şekilde analiz ederek ortaya durum şeması çıkarır. Bu çıkan şemadaki veriler iki kişi için karşılaştırılır ve uygunluk durumuna göre çiftler yönlendirilebilir. Ya da hayatında hiç kimse olmayan kişiler yeni tanışacakları kişilerin nasıl olması gerektiği konusunda bir harita çıkarttırarak buna yönelik arayış içine girebilirler.

Astrolojiye göre evlilik yaşı hesaplaması ilk olarak doğum haritasının ele alınması ile başlar. Doğum haritası analiz edildikten sonra evlilik yaşı için bakılması gereken yer birinci evde bulunan ve yükselen burç dediğimiz yerdir. Doğum haritasındaki birinci ev kişilerin evlilik ve aşk hayatlarını ifade eder. Astrolojide toplam 12 zodyak burcu vardır ve 12 ev bulunur. Her burcun her evde kalış süreleri değişiklik göstermektedir. Yükselen burcun birinci ev de kalış süresi ve hangi etki alında kaldığı evlilik hayatı ile ilgili alınan kararlarda etkili olur.

Evliliği Etkileyen Gezegenler ve Etkileri

Evlilik yaşı ve evlilik yapılacak kişi ile ilgili en önemli bilgileri veren gezegenler Satürn, Venüs, Jüpiter ve Mars’tır.

  • Satürn gezegeni kişilerin kaderini belirleyen ve diğer gezegenlerle olan teması hakkında bilgi veren gezegendir. Kişilerin dünyada bulunan görevleri hakkında da yönlendirmeler yapar. Astrolojide Satürn ve Jüpiter’in doğu haritasındaki hareketleri evliliğin habercisi olarak kabul görür.
  • Jüpiter gezegeni evliliğin yöneticisi olan gezegen olarak bilinir. Diğer gezegenlerin evlilik yöneticisi olan bu gezegen ile kurdukları temasa göre olaylar sonuç vermeye başlar. Jüpiter’in kuzey ve güney ayda yaşanan düğümlere bakarak evlilik önünde bulunan engelleri belirtebildiği söylenmektedir.
  • Mars gezegeninin nikâhı ve düğünü ifade ettiği bilinmektedir. Evliliğin gerçekleşmesine yönelik bilgiler veren bu gezegenin etkine göre evlilik yaşına dair bilgilere ulaşılabilir.
  • Venüs gezegeni ise evlilikteki uyumu, mutlulukları ya da hayal kırıklıklarını ortaya koymaktadır. Venüs gezegeninin birinci ev üzerinde oluşturduğu etkiye göre birlikteliğin seyri le ilgili kararlar alınabilmektedir.

Tepkiniz nedir?

like
15
dislike
92
love
22
funny
13
angry
18
sad
28
wow
15