Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır

Adidas spor giyimde dünya çapında üne sahip bir markadır.Bu ünden dolayı birçok kişi sahte adidas üretimine başlayarak firmanın adını lekeliyor.Bu durumlarda adidasın sahte olup olmadığını anlamak için sizere detaylar veriyoruz.

Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır

Adidas Nasıl Anlaşılır?

Adidasın spor giyimde dünya çapında üne sahip bir markadır. Üç çizgisiyle büyük farkındalık oluşturan marka birçok profesyonel spor takımına forma üretiyor. Adidas’ın kaliteli ürünlerinin birebir taklidinin yapılması zor olduğundan, bilinçli bir tüketici sahtecilik tuzağına düşmeyecektir. Sahte bir Adidas ürünü nasıl fark edebileceğinizi sizin için araştırdık.

Kumaş kalitesi

Adidas ürünlerinin yapımında spor için uygun ve dayanıklı malzeme kullanılıyor. Sahte ürünler ise genellikle kalitesiz polyester malzemeyle üretiliyor. Formalardaki ağ örgüleri de polyesterle yapıyorlar ki bu da ürünü spor için rahatsız, kullanışsız ve kısa ömürlü hale getiriyor. Yine dayanıklılığı için dikişler üzerinde titizlikle çalışılıyor.

Sahte ve gerçek ayırımı yapabilmeniz için dikişlerini kontrol edin. Orijinal Adidastaki ürünlerin dikişleri sık sık ve çok sağlamdır. Sahtelerinde ise gevşek ve eğri büğrü bir dikim görebilirsiniz. Armalar formalara dikişler içte kalacak şekilde özenle dikilidir. Sahtelerinde ise armalar genellikle yapıştırılarak sabitlendiği için birkaç yıkamada yerinden çıkabilir.

Adidas etiketi

Giysinin iç tarafında bulunan etikette mutlaka ürünün seri numarası yazar. Orijinal ayakkabılarda dilin altında ürün bilgisi ve ayakkabı numarası yazan bir etiket olur. Gerçek Adidas ayakkabıların sağ ve sol çiftinde ayrı seri numaraları vardır. Eğer seri numaraları aynı ise o ayakkabı sahtedir. Yedek bağcıklar orijinalinde yuvarlanmış ve sıkıca plastikle kaplanmıştır. Sahteleri ise gevşek bir şekilde paketlenmiştir.

Ürünü almadan önce Adidasın web sitesinden sezon fiyatını araştırın. Rahat ve güvenli bir spor yapmak için gerçek Adidası giymeye dikkat edin ki etkin bir şekilde spor yapabilmek için Adidasın markasının konforundan faydalanabilesiniz.

Tepkiniz nedir?

like
183
dislike
58
love
76
funny
38
angry
44
sad
83
wow
57