Evli Erkekler Neden Başka Kadınlara İlgi Duyarlar

Evli veya sevgilisi olan erkekler neden başka kadınlara ilgi duyarlar niçin aldatırlar bu gibi sorular tüm kadınların aklını kurcalar. Bunun aslında basit bir sebebi vardır. Doyumsuzluk dediğimiz şey işte tam olarak budur.

Evli Erkekler Neden Başka Kadınlara İlgi Duyarlar

Evli Erkekler Neden Başka Kadına İlgi Duyarlar

Evli erkekler neden başka kadına ilgi duyarlar; Büyük bir mutlulukla başlayan evlilikler bazen çeşitli nedenlere bağlı olarak ne yazık ki mutlulukla devam etmiyor. Evli çiftlerin ayrılması nedenleri arasında onlarca farklı unsur sıralanabilir.

Çiftlerin ayrılmalarına neden olan durumlardan birisi de eşlerden birisinin başka birisine aşık olmasıdır. Kadınlar tarafından son dönemlerde sık sorulan erkeklerin neden başka kadınlara aşık olduğu yönündeki konulara bu yazımızda değineceğiz.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri

Bir arkadaş edinmek:

İnsanlar kendilerini ilgiyle dinleyen arkadaşları her zaman etraflarında görmek isterler. Özellikle erkekler bu arkadaşlarının kendilerini yargılamadığı durumlarda kendilerini çok daha iyi hissederler. Kadınların evli erkeklere gösterdikleri ilgi, sonrasında erkeklerin onlardan hoşlanmalarına neden olabilir.

Sorumluluktan kaçmak:

Erkekler evlendiklerinde belki de hazır olmadıkları büyük bir sorumluluğun altına girerler. Başta fark etmeseler de zaman içerisinde bu sorumluluklardan sıkılmaları, hayatı daha basite alan arkadaşları ile vakit geçirme isteğine dönüşmektedir. Bu basite alma durumunu evliliklerinde eşleri ile sağlayamazlarsa başka bir kadın arayışına girebilirler.

Bağımsız kadınlardan hoşlanırlar:

Evlendikleri kadının bağımsız olmasını istemeseler de etraflarındaki bağımsız kadınlar erkeklerin ilgisini çekmektedir. Özellikle evlenme teklifleri sonrasında kadındaki bağımsızlıkları kısıtlayan erkekler kendi yaptıklarından memnuniyetsizlik hissederler.

Yeni bir arayışa girebilirler:

Erkekler sevdikleri kadını mutlu edebilmek, kadının mutlu olduğunu sürekli hissedebilmek isterler. Eşlerini mutlu etmek istemelerine rağmen bunu başaramayan erkekler çareyi mutlu edebilecekleri başka kadınlar aramakta bulurlar. Kadındaki farklılıklar, yenilikler erkeklerin her zaman ilgilerini çekmiştir. Erkek evlendiği kadında istediklerini bulamadığını düşündüğü anda başka birisini aramaya başlayabilir.

Gözyaşlarından kaçmak:

Erkeğin eşini sürekli mutsuz görmesi kendisini de mutsuz edecektir. Erkeğin eşini sürekli mutsuz etmesi, akabinde ağlatması hissettirmiyor olsa da suçluluk psikolojisine bürünmesine neden olabilir. Bu tarz problemlerin çözümü için kadını mutlu etmeyi denemek yerine yanlış olmasına rağmen başka birisini bulmayı tercih edebilirler. Bu onlara çok daha kolay gelebilir.

Yüksek Ego:

İnsanların uzun süre evli kalmaları ilk günlerdeki hislerden çok uzaklaşmalarına neden olabilir. Bu yüzden ihtiyaç duydukları sevgiyi başka birisinden bulabilme ihtimali erkeklere çekici gelebilir.

Kadınların aldatılma ve bunun farkına varması durumunda ailelerinin yok olmasını engellemek amacıyla ihaneti affetme eğilimleri olabiliyor. Fakat sürecin böyle ilerlemesi erkeklerin ihaneti alışkanlık haline getirmesine neden olabilir.

Erkeklerin büyük bir kısmının farklı kadınlarla cinsel temas noktasında eğilimli oldukları bilinmektedir. Erkekler evli olsalar da böyle bir imkan oluştuğunda bunu değerlendirmeleri gerektiğini düşünmektedirler.

Farklı kadınların erkeklere ilgi gösteriyor olmaları, evli olsalar da ilgisini çekmekte ve ihanetin kapılarını aralamaktadır. Aldatan erkeklerin savunmalarına baktığımızda genellikle kendileri ile eskisi gibi ilgilenilmediği gibi konulardan yakınmaktadırlar.

Uzmanlara göre aldatma eylemi çocukluk dönemi ile ilişkilendirilebilir. Çocukluk döneminde ilişkisi bulunan ve ileri yaşlarda kendisini gösteren aldatma insanlar tarafından pek bilinmese de uzmanlara göre tedavi edilebilir bir eylem olarak düşünülmektedir.

Tepkiniz nedir?

like
39
dislike
56
love
31
funny
15
angry
157
sad
74
wow
9