Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyenler

Bermuda şeytan üçgeni yıllardır gizemini korumaya devam ediyor.Bu üçgende meydana gelen kaybolmalar ve ilgin olaylar hakkında birçok söylenti mevcut.Bu bilgilerden gerçek olanları inceleyelim.

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilinmeyenler

Bermuda Şeytan Üçgeni Hakkında Bilmediğiniz İlginç Bilgiler

Bermuda Şeytan Üçgeni yıllardır dünya üzerindeki herkesin duyduğu ve pek çok kişinin korktuğu bir konumdur. Bu konumun en büyük özelliği buradan geçen tüm uçak, gemi gibi araçların gizemli bir şekilde kaybolması ve daha sonra enkazlarının bulunmasıdır.

Durum böyle olunca Bermuda Şeytan Üçgeni hakkındaki gizem birçok kişinin ilgisini çekmeye başlamıştır. Konu ile ilgili bilinmeyen çok fazla detay var.

Bilinen 50 Gemi ve 20 Uçak Kayboldu

Bugüne kadar bölgeden geçen 50 gemi ve 20 uçak sebebi belirli olmadan kaybolmuştur. Bunun üzerine yapılan arama çalışmalarında araçların enkazlarına ulaşılmıştır.

Bu araçlarla birlikte tabi ki içindeki mürettebat ve yolcular da hayatlarının kaybettiği için kayıpların sayısı binler ile ifade edilmektedir. Hiçbir sebebi olmayan bir şekilde bu kadar çok insanın hayatını kaybetmesi son derece dehşet veridi bir durum.

Çok Güçlü Manyetik Kuvvet Sebebiyle Olduğu Sanılıyordu

Bermuda şeytan üçgeninin bu yıkıcı etkisi dünyanın en yüksek manyetik kuvvetine sahip alan olmasına bağlanmaktaydı. Bu nedenle burada elektronik aksamları kısmen ya da tamamen kullanılamaz hale gelen araçların hareket edemez hale geldiği, aksamları bozulan uçakların da düştüğüne inanılmaktaydı.

Uzun yıllar bu uçak ve gemi kazalarının sebepleri açıklanamadığı için olaylar doğaüstü güçlerin etkisi sanılmıştır ancak durumun daha gerçekçi bir sonuca bağlanması çabasıyla manyetik kuvvet iddiaları doğmuştur. Günümüzde bu açıklanma son derece mantıklı görünmektedir. Özellikle ilahi güç iddialarında daha gerçekçi görünse de durum hakkında farklı iddialar da var.

Bölgede “Flight 19” İsimli Filo Kayboldu

Bölge ile açıklanamayan ifadeler eski dönemlere dayansa da buranın son derece ünlenmesini sağlayan olay “Flight 19” isimli filonun hiçbir iz bırakmadan kaybolmasıdır. Filo ardında hiçbir iz bırakmamıştır ve yapılan çalışmalarda enkaza da rastlanmamıştır.

Durum böyle olunca bölge tüm dünyada bir ölüm üçgeni olarak tanınmaya başlamıştır. Bu doğrultuda uçak firmaları bile rotalarını buradan uzak duracak şekilde ayarlamışlardır. Sebebi açıklanamasa da bölgenin son derece ölümcül olduğu bu olaydan sonra kesinleşmiştir.

İngilizler Bermuda’nın Sırrını Çözdüler

İngiliz bilim insanları bölgede uzun süreli çalışmalar ve incelemeler yapmışlardır. Burada yapılan çalışmalara göre bölgede son derece ciddi fırtınalar çıktığı görülmüştür. Bu fırtınaların birbirleri ile çakıştıkları noktalarda hem fırtınanın hem de dalgaların şiddeti katlanmaktadır.

Dalgaların etkisi ile gemilerin deniz üzerinde durması mümkün olmaz. Bunun sebebi dalgaların normal standartların çok üstünde olmasıdır. Normal şartlarda bir gemi 21 Psi değerinde basınca dayanabilecek şekilde tasarlanır.

Bölgede yapılan araştırmalardan sonra dalgaların birbirleri ile çarpıştıktan sonra oluşturdukları yani dalganın oluşturduğu kırma basıncının 140 Psi değerine kadar çıktığı öngörülmüştür. Sadece bu iki değer arasındaki fark bile bölgedeki araçlara ne olduğunu açıklamak için yeterlidir. Gemilerin bu basınç karşısında paramparça olması işten bile değildir.

 

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2