Sosyal Medyada Popüler Olmanın En Kısa Yolu

Sosyal medya günümüzde herkez tarafından kullanılmaktadır.Bu mecralarda popüler olmak ve insanlar ile iletişime geçebilmek artık eskisi gibi kolay değil.Sizde en kısa sürede sosyal medyada popüler olmak istiyor iseniz bu adımları takip edin.

Sosyal Medyada Popüler Olmanın En Kısa Yolu

Sosyal Medyada Popüler Olmanın 15 Yolu

İletişim ve sosyalleşme ağı olan sosyal medya ağları, günümüzde pek çok amaçla kullanılmaktadır. Bu kullanım amaçlarından biri de popüler olmak. İşte, sosyal medyada popüler olmak isteyenlerin kullanması gereken 15 yol…

 1. Espritüel Yapıda Olun.

İroni içerikli olaylar, hayatın trajikomik yönleri ya da katıla katıla güldürten esprilerin paylaşımı, sosyal medya kullanıcılarının daima ilgisini çeker.

 1. Ağırdan Satın.

Asla geri adım atılmamalı. Daima yapılanların daima arkasında durmak gerekir. Çünkü sosyal medya kullanıcıları gözü pek insanlara daima gıpta ile bakar.

 1. En Popüler Sosyal Medya Hesaplarına Üye Olun.

Popüler olmanın yolunun tek sosyal medya üzerinde bulunacağı düşüncesi oldukça yanlış bir düşüncedir. Diğer sosyal medya uygulamalarıyla da içli dışlı olmak gerekir.

 1. Blog İhmal Edilmemeli.

Sosyal medya kullanıcıları takip ettiği kişiler hakkında birçok şey öğrenmek isterler. Popüler olmak için, insanların bu istekleri blog yazılarında açıklanarak giderilmelidir.

 1. Özgün ve çarpıcı fotoğraf paylaşımı yapılmalı.

Popülerlik isteyenlerin kendi hesabında özgün ve çarpıcı fotoğraflar paylaşması, sosyal medya kullanıcılarının gözünde yetenekli bir kişiliğe bürünmesini sağlar.

 1. Zekice Yapılacak Polemiklere Girilmeli.

Sosyal medyada paylaşılan ve kullanıcılar tarafından tepki gören paylaşımlara zeki bir şekilde sataşmak ve tabiri caizse laf sokmak gerekir.

 1. Son Dakika Haberleri Takip Edilmeli

Son dakika haberleri, sosyal medya üzerinden sıkça takip edilmektedir. Bu alanlarda zeki bir paylaşım yapmak popülerlik katabilir.

 1. Başka Kullanıcılar Takip Edilmeli

Sosyal medya rekabet ortamı modelidir. Bu rekabette güzel bir yol almak için rakiplerin hesapları takip edilmelidir.

 1. Ergenlik Sendromlarından Uzak Durulmalı.

Sosyal medyada “depresyondayım, unutuldum, aldatıldım, sevgilimden ayrıldım, çok yalnızım” tarzı sözler sosyal medya kullanıcılarına bıkkınlık getiriri.

 1. Hiç Bilinmeyen Şeyleri Paylaşın

Bazen hiç tanınmayan yazar, şair ya da benzeri kişilerin en çarpıcı sözlerini paylaşmak sosyal medya kullanıcılarının ilgisini artırabilir.

 1. Anket Paylaşımı Yapılmalı.

Popüler bir konu hakkında sosyal medya kullanıcılarını ankete tabi tutmak, sosyal medya kullanıcılarında cevap verme isteğini açığa çıkararak, kullanıcıları anketin yapıldığı hesaba yöneltilir

 1. Aşk ve Tutku Paylaşımları Yapılmalı.

Günümüz dünyasında insanların sevgiye ihtiyaç duyduğu aşikâr. Aşk ve tutku ile ilgili paylaşımlar yapılması, sosyal medya kullanıcılarını bu hesaplara yöneltir.

 1. Kendinden Başka Bir Kimliğe Bürünmemeli.

Başkasıymış gibi davranmak, yapmacık durduğundan dolayı hem kullanıcıları hem de popüler olmak isteyenler için sıkıcı bir durum hâline gelir. Bu yüzden insanın kendisi olması daha mantıklı bir yoldur.

 1. Her Sosyal Medya Hesabında Aynı İsim Kullanılmalı

Sosyal medya hesaplarının tek bir kişiye bürünebilmesi için her sosyal medyada kullanılan isim ya da kullanıcı adları aynı ya da birbirine benzeri olmalıdır. Böylece bir sosyal medya hesabında olan popülerlik, diğer sosyal medya hesaplarına da sıçrar.

 1. Sosyal Medya Profil Sayfasının Çarpıcı Bir Tasarıma Sahip Olması Gerekir.

Sosyal medya hesabına giren kişilerin bu hesaplarda; çarpıcı, özgün ve yaratıcı bir tasarımla karşılaşması, kullanıcıların gözünde hesap sahibinin yetenekli bir kimlik oluşumunu sağlar.

 

 

Tepkiniz nedir?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1