Geleceğin En Çok Para Kazandıran 8 Mesleği

Gelecekte hangi mesleği yapmanız gerektiğini gelecekte en çok kazandırması mümkün olan meslekleri sizler için listeledik.İşte en çok kazandıracak meslekler.

Geleceğin En Çok Para Kazandıran 8 Mesleği

Geleceğin En Çok Para Kazandıran 8 Mesleği

Para kazanmak için bir adım atmadan önce teknoloji unsuruna dikkat edilmesi gerekir. Bunun için yapılması gereken şey, bulunulan zamanın şartları ile gelecek zamanın şartlarının kıyaslanması ve teknolojiyle alakalı gelişmelerin takip edilmesidir. Günümüzde pek çok meslek bulunmaktadır. Doktor, mühendis, öğretmen… Fakat gelecek nesillerde teknolojinin gelişmesine bağlı olarak bazı mesleklerin önemini yitirmesi ve bazı mesleklerin önem kazanması an meselesi. Gelecekte var olacak bazı meslekler oldukça yüksek değerlerde para kazandırabilir. İşte, geleceğin en çok kazandıran bu 8 mesleği…

  1. Veri Bilimcisi

İnternet üzerinden elde edilen verilerin ayrıntılı analizlerini yapan bilim dalına veri bilimi denir. Bu işi yapan veri bilimcileri öncelikle verileri belli bir düzene sokar, ardından bu verileri tahlil, fikir-çıkarımda bulunma ve çözümleme aşamalarında inceler. Daha sonra bu verilerin nasıl kullanılması gerektiğine dair çözümler sunar.

  1. Yapay Zekâ-Robot Mühendisliği

Yapay zekalar ve robotlar, insan hayatı ve güvenlik bakımından pek çok kolaylık sağlayacaktır. Yapay zekâ ve robot mühendisleri, yapay zekâ-robotların hesap ve tasarımlarını yapan kişilerdir. Bilgisayar biliminin bir alt dalı olan yapay zekâ ve robotların insan hayatına hızlı bir giriş yapacağı tahmin edilmektedir.

  1. Alternatif Enerji Danışmanlığı ve Teknisyenliği

Alternatif enerji danışmanlığı ve teknisyenleri, alternatif kaynaklar hakkında analizler, tasarımlar yapan ve bu kaynaklar hakkında projeler üreten kişilerdir. Sanayi kaynaklı ürünlerin kullanımı hem yetersiz kaldığından hem de doğaya zarar verdiğinden insanlar yakın gelecekte alternatif kaynaklara yönelecektir.

  1. Nesnelerin İnterneti Teknisyenliği

Akıllı buzdolapları, akıllı ışıklar vb. yeni teknolojik cihazların herhangi bir hasar görmesi sonucunda bu cihazlar için eve teknisyen çağırmaya gerek kalmayacak. Nesnelerin interneti teknisyenleri, IoT cihazları sayesinde uzaktan erişimle tüm hasarları giderecek.

  1. Blockchain Gelişim Uzmanı

Günümüzde insanların birçok verisi siber saldırılara maruz kalmaktadır. Bu siber saldırıların oluşturduğu mağduriyeti önlemek amacıyla blockchain teknolojisi geliştirilmiştir. Dağıtık verilerin art arda şifrelenerek korunmasını sağlayan sisteme blockchain teknolojisi denir. Bu sistem sayesinde olası siber güvenlik saldırılarından tüm veriler koruma altına alınacak.

  1. 3D Üretim Mühendisi

Özellikle sağlık alanında kullanılacak olan üç boyutlu yazıcılarla böbrek, karaciğer, kalp ve daha birçok organın üretilmesi amaçlanmakta. Üç boyutlu yazıcılar konusunda uzman olan mühendislerin ileride tıp dünyasında büyük bir öneme sahip olacakları tahmin edilmektedir.

  1. Çöp Mühendisliği

Hızlı nüfus artışına bağlı olarak meydana gelen atıklar, karbon salınımı açısından büyük bir tehlike arz etmektedir. Çöp mühendisleri, bu atıkların doğru bir şekilde kullanılması için çalışmalar yapan kişilerdir. Tahminlere göre Dünya üzerindeki bir yıllık toplam atık miktarının, elektrik ihtiyacının %10’unu karşılayabilmektedir. Şu an bazı üniversiteler çöp mühendisliği bölümünde eğitim imkanları sunmakta.

  1. Dijital Ajan ve Dedektifler

Dijital ajan veya detektifler, bilgisayar ortamında meydana gelen siber saldırılara karşı büyük kuruluşları korumakla görevli kişilerdir. İlerde holding ve şirketler, bilgisayar ortamındaki maddi kaynaklara karşı oluşan siber saldırıların önlenmesi için bu dedektif ve ajanlara ihtiyaç duyacaktır.

Tepkiniz nedir?

like
5
dislike
20
love
1
funny
1
angry
3
sad
7
wow
4