Para Kazanmak Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Para kazanmak bilinenin aksine daha zor ve çetrefillidir. Doğru bildiğiniz yanlışları başlıklar halinde listeleyerek daha sonraki adımlarınız da bunları dikkate alarak ilerlemenizi temenni ediyoruz.Para kazanmak artık dahada zor bir hal aldı.

Para Kazanmak Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Para Kazanma Hakkında Doğru Bilinen 8 Yanlış Düşünce Kalıbı

İnsan doğası gereği para kazanmak için daima çabalar. Kimi kısa yoldan kimi uzun yoldan... Fakat bazı insanlar ya paraya aşırı bir bağlılık duymakta ya da umursamaz davranmakta. Sırf bu şekilde yaptıklarından genel geçer bazı yanlış düşünce kalıpları da üretmekte. İşte, para kazanma hakkında doğru bilinen 8 yanlış düşünce kalıbı...

  1. “İhtiyaçlarımı Gidereyim Bana Yeter” Düşünce Kalıbı

Yanlış! İnsan doğası gereği hep aç gözlü olmuştur. Ayrıca bu düşünce genç yaşlarda geçerli bir düşünce kalıbı olsa da yaşlanınca oldukça yanlış bir düşünce kalıbına dönüşüverir. Çünkü yaşlılıkta genç yaşlarda olduğu gibi bir çalışma maratonuna girmek oldukça zordur. Bu yüzden genç yaşlarda elden geldiğince çalışmalı, pirim yatırılmalı ya da birikim yapılmalı.

  1. “Ben Para Kazanmaya Mecburum” Düşünce Kalıbı

Elbette, para olmadan yaşamak pek mümkün değildir; fakat hayatı salt bir şekilde paraya bağlama kalıbı çok yanlıştır. Aynı şekilde bu düşünce kalıbı çok para kazandırmamaktadır. Çünkü insanların kendini hayattan soyutlaması, bir süre sonra para kazanma yolunda sıkılmasına neden olur. Hayata biraz geniş bir pencereden bakmakta fayda var.

  1. “Çok Büyük İşler Batabilir” Düşünce Kalıbı

Yüksek olasılıkla yanlış bir düşünce kalıbı! Kontrol kişilerin elindeyse, plan ve düzen çerçevesinde işler yürütülürse büyük bir işte batma olasılığı oldukça düşüktür. Ayrıca küçük bir işin büyümesi yıllar alabilirken büyük bir işin büyümesi aylar sonra gerçekleşebilir. Tabii, büyümek için plan-düzen-kontrol unsurları oldukça önemli kavramlardır.

  1. “Fazla Para Saadet Getirmez” Düşünce Kalıbı

Son derece yanlış bir fikir. Saadetin olabilmesi için paraya ihtiyaç vardır. Elbette, sağlık önce gelir; fakat para sağlıktan hemen sonra gelir. Dünya’da parayla yapılacak o kadar etkinlik var ki parası olan kişi illa ki saadete kavuşacaktır.

  1. “Harcarsan Kazanırsın” Düşünce Kalıbı

Bu tamamen yanlıştır. Zengin olma yolunda parasından kısmayan bir insanın o yolda tökezlemesi kuvvetli bir ihtimaldir. Çünkü herhangi bir işe başlamak için belli miktar sermayeye ihtiyaç vardır.

  1. “Kötülüğün Tohumlarının Mimarı Paradır.” Düşünce Kalıbı

Bu düşünce kalıbı yanlış olmaktan ziyade eksik bir kalıptır. Aslında parayı aşırı sevmek için kullanılmaktadır. Evet, tüm suçu paraya yüklememek gerek. Parayı harcayan insan olduğu takdirde para tüm iyiliklerin anası ve babası unvanını almaya hak kazanır.

  1. “Paranın Kudreti Yoktur.” Düşünce Kalıbı

Son derece yanlış bir fikir. Çünkü paranın miktarı yeterliyse, sağlık-ölüm-aşk vb. durumlar dışında her şey satın alınabilir. Aslında alınan nefes bile parayladır. Çünkü bir insan gıda tüketimi nefes alamaz. Tüketim ihtiyaçlarının da parayla alındığı sonucu göz önünde tutulursa, paranın yaklaşık olarak her şeyi satın alabileceği düşüncesi ortaya çıkar.

“Parası Bolsa Gönlü Yoktur.” Düşünce Kalıbı

Bu düşünce kalıbına tam olarak yanlış denemez; fakat dikkat edilmesi gereken bir şey var: insan olmak… Para kazanan insanların tümünün bencil olduğuna dair ön yargı son derece yanlış bir tutumdur. Elbette, her insanın önceden kendini düşünmesi gerek ki, insan olarak başkalarına da yardım edebilsin.

Tepkiniz nedir?

like
2
dislike
1
love
1
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1