Akrep Burcu Özellikleri ve Cinsiyete Göre Analizi

Akrep burcunun özellikleri nelerdir ve ne gibi farklılıklar gösterir.Akrep burcu kadını ve erkeği arasındaki farklar nelerdir.Akrep burcu neyi sever neyi sevmez bunların tamamını sizler için derliyoruz.

Akrep Burcu Özellikleri ve Cinsiyete Göre Analizi

Akrep Burcunun Özellikleri

Bazı yönlerinden dolayı aykırı bir kişilik olarak tanımlayabileceğimiz akrep burcu saldırgan ve ateşlidirler. Olumsuz tarafları arasında kuşkucu olmaları, dik kafalı olmaları ve kinci olmaları yer almaktadır. Hem yaşam hem de ölüm üzerine düşünmekten hoşlanırlar. Akrep Burcunun Özellikleri arasında yaptıklarını ciddiye alıyor olması da vardır.

Önüne çıkan engellerle savaşır ve mümkünse yok eder. Birisinin onun özel işlerine burnunu sokması onu çok sinirlendirir. Verdikleri tepkiler onun hesaplı, egoist ve kibirli bir kişiliğe bürünmesine neden olur.

Akreplerle günlük hayatta yaşamak zordur. Akrep insanlarının yaşamdaki zorluklarla mücadelesinin büyüklüğü çoğu kişi tarafından anlaşılamaz.

Bencil bir yapıya sahiptirler. Amacına ulaşmak için düşüncesizce hareket edebilirler. Bu uğurda sadist ve gaddar eğilimler dahi gösterebilir. Bağımsız olmayı sevseler de yalnızlık acısı da çekebilirler. Bazen özgürlüğü savunmaları kendi yalnızlıklarını örtmek içindir. Sevildiklerini hissediyor olmaları tutkulu olmalarına neden olur.

Akrep Burcu Kadını

Sezgileri kuvvetli olması, akıllı, hırslı, cazibeli olması ile dikkatleri üzerine çeken Akrep Burcu Kadını için hoş bir mizacı olduğundan da bahsedebiliriz. Yumuşak başlı ve alçak gönüllüdür. Kendisine ait olmayan ve kendisinden üstün olan her şeyi kıskanabilirler. Dostluğa önem verirler. Yalandan nefret eder ve yalan söylenen ortamdan uzak durmayı tercih eder.

Doğru bildiklerinden kesinlikle taviz vermezler. Akıllarına koyduklarını yapana kadar çalışmaya devam ederler. Başarısızlıklardan hoşlanmazlar. Şüpheci olmaları olumsuz özellikleri arasında yer almaktadır. Mantığıyla hareket ettiği düşünülse de duygusal tarafları da ağır basmaktadır.

İntikam duygularının gelişmesi yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmamaları sağlar. Kötü niyetli kişilere karşı suskunluklarını bozmaktan çekinmezler. Doğal bir cazibeleri vardır. İlişkide onlar için önemli olan sevgi ve saygıdır. Eşinden gerekli sadakati, ilgiyi görürse eşini mutlu etmek için elinden gelen her şeyi yapar.

Aşkla sevdiği bir erkekle ömür boyu yaşamayı tercih eder. İlişki açısından sorumluluk sahibidir. Anne olduysa sorumluluk sahibi olması sayesinde mükemmel bir anne olacaktır.

Akrep Burcu Erkeği

Duyarlı, arzulu ve duygusal yapıda olan Akrep Burcu Erkeği neşeli gibi gözükse de karamsar bir yapıları da vardır. Cinselliğe, alkollü içeceklere, yemeklere kısacası hayatın zevklerine aşırı düşkündürler. Şüpheci tavırları vardır. Kimseye güvenmezler. Maddiyatlara önem vermeleri onunla güç sağladıklarını düşünmelerindendir.

Tenkit edilmekten hoşlanmasalar da eleştirmeyi severler. Güvenilir ve açık sözlü olup, fedakarlardır. Karşı tarafa duygularını aktarabilecek güçte bakışlara sahiptirler. Analiz yeteneklerinin gelişmiş olduğundan bahsedebiliriz. Aşırı derecede eşlerini sahiplenir ve kıskanırlar. İyi bir eş olmalarının yanında sevecen bir baba da olacaklardır.

Tepkiniz nedir?

like
3
dislike
0
love
4
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2