Dünyanın En Korkunç Yerleri

Dünyada birçok korkunç yer vardır. Bu yerlerden bazılarını araştırarak listeledik.Umarız Faydalı olur

Dünyanın En Korkunç Yerleri

Dünyanın En Korkunç Yerleri

Dünya'da kimsenin ayak basmak istemediği, geçmişten günümüze efsanelerle anılan yerler bulunmaktadır. Bu yerler kimi insanlarda korku, kimilerinde merak uyandırdığından Dünyanın En Korkunç Yerleri hakkında sizlere bilgi vermek istedik. Konu hakkında duyduğunuz veya bizzat gördüğünüz yerler olması durumunda yorum bölümü aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.

Yeryüzündeki Korkunç Yerler

Japonya / Hashima Adası

1887 yılında kömür madenciliği için kurulan yerleşim biriminin sahil şeridi sadece 1 kilometre uzunluğundadır. 1959 yılında dünyanın en yoğun nüfuslu yerlerinden birisi olarak kabul ediliyordu. 1974 yılında kömür yetersizliği nedeniyle maden kapandı ve bölge terk edildi. Bölgede şu an kimse yaşamadığı için hayalet kasaba olarak anılmaktadır.

Çek Cumhuriyeti / St. George Kilisesi

St. George Kilisesi Çek Cumhuriyeti'nin Lukova Köyü'nde bulunmaktadır. 1968 yılında tavanı bir cenaze sırasında çökmüştür. Kazada pek çok kişi hayatını kaybetmiştir. Son dönemlerde sanatçı Jakub Hadrava tarafından kiliseye yerleştirilen korkunç heykel koleksiyonu mekanın daha korkunç bir hal almasına neden olmuştur.

Paris Yeraltı Mezarlığı

700'lü yıllarda kilisenin kararıyla Paris'te salgın hastalıklar nedeniyle ölenler kiraç ocaklarında yakılmıştır. Kireç odaları yerin altına yapılmıştır. 1844 yılında yapılan kazılarda bu odalar ortaya çıkana kadar konu gizli kalmıştır. Sonrasında gerçekleştirilen Paris Metrosu inşaatı sırasında Paris'in altında pek çok mezar odası olduğu görülmüştür.

Easter Adası / Şili

Paskalya Adası olarak da anılan yer dev heykelleriyle ünlüdür. Heykellerin adeta merhamet diler gibi gökyüzüne baktığı görülmektedir. 90 ton ağırlığında ve 20 metre yükseliğinde olan bu dev heykellerin kimin tarafından yapıldığının bilinmemesi ise tuhaf olan ve insanlara ürkütücü gelen detaydır.

Manchac Bataklığı / Louisiana

Manchac Bataklığı hayalet bataklık olarak da anılmaktadır. Rivayetlere göre 1920'li yıllarda tutsak edilen Voodoo kraliçesi tarafından bataklık lanetlenmiştir. Bataklık bölgesinde kurulu olan 3 küçük köy çıkan bir fırtınada yok olmuştur.

Edinburgh Kalesi / İskoçya

Ülkenin en büyük turist cazibe merkezlerinden birisi olan Edinburgh Kalesi içerisinde hayaletler olduğu söylenmektedir. En çok dile getirilen hayalet ise kaleye saldırı esnasında ortaya çıktığına inanılan hayalet davulcudur.

Doğu Eyalet Islahevi

Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde yapılan Doğu Eyalet Islahevi mahsupların dindarlıklarını ve kendilerini sorgulamaları için inşa edilmiştir. Fakat insanların büyük bir çoğunluğu akli dengesini kaybetmiş ve zaman içerisinde yapı kapatılmıştır. Kapatılmasına rağmen içeriden garip sesler geliyor olduğu söylentiler arasında yer almaktadır.

Amityville Amityville

New York'ta bulunan evin eski sahiplerine göre evden gece vakti bando sesleri, garip kokular, cızırtı gelmektedir. Amityville Amityville'nin eski ev sahipleri siyah bir yaratığın varlığından da söz etmektedirler.

Alcatraz

Geçmişte dünyanın en sıkı güvenliğine sahip olduğu düşünülen hapishane George kelly, Capone ve Al Capone gibi ünlü suçluları barındırmıştır. San Fransisco Körfezi'nde yer alan Alcatraz hapishanesi faaliyetini sonlandırsa da ziyarete gidenler ayak sesleri, aniden kapanan hücre kapıları ve çığlıklar duyduklarını iddia etmektedirler.

Tepkiniz nedir?

like
4
dislike
2
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
2