Benedict Cumberbatch Kimdir, Aşk ve Kariyer Hayatı

Benedict Cumberbatch kimdir ve geçmişte neler yapmıştır. Benedict kariyeri ve aşk hayatından bazı kesitler mevcut. Genel olarak Sn. Cumberbatch birçok sektöre el atmış ve kariyerinde zirvelere gelmiştir.

Benedict Cumberbatch Kimdir, Aşk ve Kariyer Hayatı

Benedict Cumberbatch Kimdir ?

19 Temmuz 1976 tarihinde Londra Hamersmith'de doğan Benedict Cumberbatch Wanda Ventham ve Timothy Carlton çiftinin oğludur. Benedict Cumberbatch kaç yaşında sorusuna 2018 yılı itibariyle 42 yaşında diye cevap verebiliriz.

Bir kardeşi olan Benedict Cumberbatch'in kardeşinin adı Tracy Tabernacle'dir. Ünlü tiyatrocu Shakespeare oyunlarında henüz 12 yaşında iken oynamaya başlayan Benedict Cumberbatch Harrow School adında o dönemde de günümüzde de bir hayli prestijli bir okulda yatılı olarak öğrenim görmüştür. Harrow Okulu’nda okuduğu dönemde okulundaki o dönemde dramatik sanat alanında başarılı kulüplerden The Rattigan Society üyesi olması ona birçok şey kazandırmıştır.

Benedict Cumberbatch Kariyeri

Tiyatro haricinde resim ve rugby ile de ilgilenen Benedict Cumberbatch'in pek bilinmeyen bir özelliği de okulunun bitmesinin hemen ardından 1 yıl boyunca Hindistan'da bulunan bir Budist tapınağında İngilizce öğretmenliği yapmasıdır.

Harrow School adlı okulda yatılı öğrenim gördükten sonra 1 yıl Hindistan'da bulunan Budist tapınağında İngilizce öğretmenliği yapan Benedict Cumberbatch çok sevdiği drama bölümünden Manchester Üniversitesi'nde bitirmiştir.

Drama bölümüden mezun olduktan sonra yüksek öğrenimine London Academy of Music and Dramatic Art'ta devam etmiştir. 2001 yılından bu yana tiyatro oyunlarında rol alan Benedict Cumberbatch popülerliğini 2010 yılında "Sherlock" adıyla başlayan dizi ile kazanmıştır. Dizideki başrol karakteri Sherlock Holmes'ü oldukça başarılı bir şekilde canlandırmıştır.

Sinema filmlerinde, tiyatro oyunlarında ve dizilerde oynayan Benedict Cumberbatch aynı zamanda televizyon programlarında ve tiyatrolarda da çeşitli seslendirme çalışmaları yapmış, yapmaya devam etmektedir. En popüler seslendirme eserlerinden birisi sinema dünyasında yer alan Hobbit film serisindeki Smaug karakteri seslendirmesidir.

Benedict Cumberbatch Aşk Hayatı

Olivia Poulet ile üniversite öğrenimi sırasında tanışarak 1999 - 2011 yılları arasında tam 12 yıl birlikte olmuştur. 2011 yılında Olivia Poulet ile ayrıldıktan hemen sonra 1 yıl kadar ünlü ressam Anna James ile birlikte olmuştur.

Sherlock rolüyle 2014 yılında 66.Emmy Ödüllerinde mini dizi en iyi erkek oyuncu ödülü kazanan Benedict Cumberbatch Sophie Hunter ismindeki ünlü tiyatro yönetmeni ile 14 Şubat 2015 tarihinde evlenmiştir.

Evlendiği yıl ikilinin Christopher Carlton adında bir oğulları dünyaya gelmiştir.

İkilinin 3 Mart 2017 tarihinde Hal Auden Cumberbatch adında bir erkek çocukları daha dünyaya gelmiştir. Bayan hayranları tarafından çok merak edilmesi nedeniyle 183 cm boyunda ve boyuna göre oldukça ideal bir kiloya sahip olduğundan bahsedebiliriz. Aktörün önümüzdeki günlerde vizyona girecek filmleri arasında Jungle Book: Origins, The Grinch, Avengers: Infinity War - Part 2 gibi merakla beklenen yapımlar yer almaktadır.

Tepkiniz nedir?

like
3
dislike
0
love
2
funny
1
angry
1
sad
1
wow
4