Alın Teriyle Zengin Olamak Mümkünmü

Günümüz şartlarında alın teriyle para kazanmak çok zor.Ya hile hurda yada sahtekarlıkla işlerini yürüten onca insan var.Asıl mevzu alın teri ile helalinden para kazanmak ve mümkünse bu şekilde zengin olmaktır.

Alın Teriyle Zengin Olamak Mümkünmü

Alın Teriyle Zengin Olabilmenin 10 Püf Noktası

Fakir doğmanın ayıp olmadığı fakat fakir ölmenin ayıp olduğu bir dünya yapısında zengin olmak isteyen fakir kesim bulunmaktadır. Bu fakir kesimlerden bir kısım insan bu isteklerini doğru adımlarla ilerleyerek gerçekleştirmişlerdir. İşte, alın teriyle zengin olabilmenin 10 püf noktası…

  1. Kesin Karar Verilmeli.

Zengin olmadan önce kesin adımlarla ilerleneceğine dair karar verilmeli ve bu karar, hayat felsefesi hâline getirilmelidir. Ayrıca zengin olmak için bu karar doğrultusunda planlar yapılmalı, bu planlar analiz edilmeli ve ek yöntemler geliştirilmelidir.

  1. Fakirliğin Biteceğine Dair İnançlar Edinilmeli.

“Sürekli fakir kalacağım.” gibi bir düşünce, zengin olmanın temellerinin oluşmamasına neden olur. Zengin olma kararında planlara uyulmadığı takdirde geçmişteki fakir hayat göz önüne getirilmeli ve planlara uyulmalıdır.

  1. Sabredilmeli

Fakir bir insanın bir mucize olmadığı takdirde zengin olabilmesi için yılların geçmesi gerekebilir. Önemli olan iki şey; planlar dahilinde ilerlemek ve bu planların hayata geçeceği süreç içerisinde sabretmek. Çünkü sabredilerek istenilen pek çok şeye ulaşılabilir. Sabırsızlık, zengin olma yolunda büyük hatalar yaptırabilir.

  1. Zengin Olmak Bir Görev Olarak Düşünülmelidir.

Zengin olmak için çalışmak bir görev olarak düşünüldüğünde zengin olma yolunda kolay adımlarla ilerlenebilir. Çünkü zengin insanlar, iş hayatlarında hedeflerini asla düşük tutmazlar.

  1. Zengin Arkadaş Kesimi ile Zaman Geçirilmeli.

Zengin insanlarla zaman geçirmek, bu insanların nasıl zengin olduğu hakkında bilgi sahibi olmaya yardımcı olur. Ayrıca zengin insanlarla takılmak rekabet hissini artırır ve çalışma azmini ikiye katlar. Tüm bunların yanında zengin arkadaşlarla zaman geçirmek ve bu kişiler arasında özgün bir konuma erişmek, para kazanmanın kapılarını hızla açabilir.

  1. Zengin Bir Adam Olmuş Gibi Çalışılmalı.

Zengin olmak isteyen kişiler, kendilerini zengin ve mal mülk sahibi olarak hayal edebilirse çalışmaya daha çok odaklanabilir ve bunun sonucunda büyük kazançlar elde edebilir.

  1. Yatırım Yapmak İhmal Edilmemeli.

Kazanılan Türk parası günden güne değer kaybetmektedir. Bir aylık maaşla 2 adet altın alınabilirken 1 yıl sonra aynı parayla satın alınan altın miktarı 1 adet bile olmayabilir. Bu yüzden para daima yatırıma çevrilmelidir. Yatırım yapmak için altın, Euro, Dolar ya da farklı finans birimleri tercih edilebilir.

  1. Borsa Durumu Takip Edilmeli ve Borsa Hakkında Bilgi Sahibi Olunmalı.

Yatırım yapmak, borsanın bilinmemesi halinde çok etkili olacak bir yol değildir. Bu yüzden Dünya üzerinde gerçekleşen borsa akımı takip edilmeli ve borsayla alakalı yöntem ve kelimeler detaylı bir şekilde öğrenilmelidir.

  1. Çoklu Ortamlarda Nakit Akış Diyagramı Çizilmeli.

Kulağa tuhaf gelse de zengin insanlar, fakir insanların da zengin olmasını istemektedir. Çünkü zengin insanlar hem bu fakir insanların marka ürünlerini satın almasını ister hem de zengin camiasına yeni kişiler ekleyerek rekabet ortamı oluşturmak ister.

  1. Ünlü Zenginlerin Yazdıkları Kitaplardan Yardım Alınmalıdır.

Özellikle büyük bir yatırımcı olan Warren Buffet’ın yazdığı kitaplardan yardım alınabilir. Çünkü zengin insanların deneyimleri her zaman modern tekniklerden daha çok işe yaramaktadır.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
1
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
1