14 Eylül 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Genel Kültür / Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır ?

Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır ?

Adidas Nasıl Anlaşılır?
Adidas spor giyimde dünya çapında üne sahip bir markadır. Üç çizgisiyle büyük farkındalık oluşturan marka birçok profesyonel spor takımına forma üretiyor. Adidas’ın kaliteli ürünlerinin birebir taklidinin yapılması zor olduğundan, bilinçli bir tüketici sahtecilik tuzağına düşmeyecektir. Sahte bir Adidas ürünü nasıl fark edebileceğinizi sizin için araştırdık.

Kumaş kalitesi
Adidas ürünlerinin yapımında spor için uygun ve dayanıklı malzeme kullanılıyor. Sahte ürünler ise genellikle kalitesiz polyester malzemeyle üretiliyor. Formalardaki ağ örgüleri de polyesterle yapıyorlar ki bu da ürünü spor için rahatsız, kullanışsız ve kısa ömürlü hale getiriyor. Yine dayanıklılığı için dikişler üzerinde titizlikle çalışılıyor. Sahte ve gerçek ayırımı yapabilmeniz için dikişlerini kontrol edin. Orijinal Adidas ürünlerin dikişleri sık sık ve çok sağlamdır. Sahtelerinde ise gevşek ve eğri büğrü bir dikim görebilirsiniz. Armalar formalara dikişler içte kalacak şekilde özenle dikilidir. Sahtelerinde ise armalar genellikle yapıştırılarak sabitlendiği için birkaç yıkamada yerinden çıkabilir.

Adidas etiketi
Giysinin iç tarafında bulunan etikette mutlaka ürünün seri numarası yazar. Orijinal ayakkabılarda dilin altında ürün bilgisi ve ayakkabı numarası yazan bir etiket olur. Gerçek Adidas ayakkabıların sağ ve sol çiftinde ayrı seri numaraları vardır. Eğer seri numaraları aynı ise o ayakkabı sahtedir. Yedek bağcıklar orijinalinde yuvarlanmış ve sıkıca plastikle kaplanmıştır. Sahteleri ise gevşek bir şekilde paketlenmiştir.

Ürünü almadan önce Adidas’ın web sitesinden sezon fiyatını araştırın. Rahat ve güvenli bir spor yapmak için gerçek Adidas giymeye dikkat edin ki etkin bir şekilde spor yapabilmek için Adidas markasının konforundan faydalanabilesiniz.

 

Tavsiye Konu

En İyi Türk Edebiyatı Romanları

İnsanların kitap okuma alışkanlıkları ülkemizde bir hayli zayıftır. Bu noktada zaten zorlanarak okuduğumuz kitaplar için …

2 Yorumlar

  1. Kuyrukluyıldız

    Mrb iyi gunler sağ ve sol ciftin seri numaralarının farklı olması gerektiğini soylemissiniz bunun kesin mı olmasi gerkiyor çünkü iyi bir siteden falcon modeli ayakkabı aldim ama ayni herşeyi tutuyor ama seri numaraları kafamı karistrdim yurtdışından geldi

    • Seri numaraları farklı olabilir.Model olarak veya görsel olarak birbirinin birebir aynısı ise seri numaralarında farklılık olabilir.Seri numaraları birbirinden farklı olması gerekiyor fakat falkon modellerinde nedir bilemiyoruz.Farklı olamsının bir sebebide üretimlerin tek mantıkla yapılmasıymış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir