Ana Sayfa / Genel Kültür / Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır ?

Sahte Adidas Nasıl Anlaşılır ?

Adidas Nasıl Anlaşılır?

Adidasın spor giyimde dünya çapında üne sahip bir markadır. Üç çizgisiyle büyük farkındalık oluşturan marka birçok profesyonel spor takımına forma üretiyor. Adidas’ın kaliteli ürünlerinin birebir taklidinin yapılması zor olduğundan, bilinçli bir tüketici sahtecilik tuzağına düşmeyecektir. Sahte bir Adidas ürünü nasıl fark edebileceğinizi sizin için araştırdık.

Kumaş kalitesi

Adidas ürünlerinin yapımında spor için uygun ve dayanıklı malzeme kullanılıyor. Sahte ürünler ise genellikle kalitesiz polyester malzemeyle üretiliyor. Formalardaki ağ örgüleri de polyesterle yapıyorlar ki bu da ürünü spor için rahatsız, kullanışsız ve kısa ömürlü hale getiriyor. Yine dayanıklılığı için dikişler üzerinde titizlikle çalışılıyor. Sahte ve gerçek ayırımı yapabilmeniz için dikişlerini kontrol edin. Orijinal Adidastaki ürünlerin dikişleri sık sık ve çok sağlamdır. Sahtelerinde ise gevşek ve eğri büğrü bir dikim görebilirsiniz. Armalar formalara dikişler içte kalacak şekilde özenle dikilidir. Sahtelerinde ise armalar genellikle yapıştırılarak sabitlendiği için birkaç yıkamada yerinden çıkabilir.

Adidas etiketi

Giysinin iç tarafında bulunan etikette mutlaka ürünün seri numarası yazar. Orijinal ayakkabılarda dilin altında ürün bilgisi ve ayakkabı numarası yazan bir etiket olur. Gerçek Adidas ayakkabıların sağ ve sol çiftinde ayrı seri numaraları vardır. Eğer seri numaraları aynı ise o ayakkabı sahtedir. Yedek bağcıklar orijinalinde yuvarlanmış ve sıkıca plastikle kaplanmıştır. Sahteleri ise gevşek bir şekilde paketlenmiştir.

Ürünü almadan önce Adidasın web sitesinden sezon fiyatını araştırın. Rahat ve güvenli bir spor yapmak için gerçek Adidası giymeye dikkat edin ki etkin bir şekilde spor yapabilmek için Adidasın markasının konforundan faydalanabilesiniz.

 

Tavsiye Konu

Türkiye’de En Sık Karşılaşılan Sınır Dışı Edilme Sebepleri

Türkiye’de En Sık Karşılaşılan Sınır Dışı Edilme Sebepleri Ülkemizde geçerli olan 6458 sayılı Yabancılar ve …

8 Yorumlar

  1. Kuyrukluyıldız

    Mrb iyi gunler sağ ve sol ciftin seri numaralarının farklı olması gerektiğini soylemissiniz bunun kesin mı olmasi gerkiyor çünkü iyi bir siteden falcon modeli ayakkabı aldim ama ayni herşeyi tutuyor ama seri numaraları kafamı karistrdim yurtdışından geldi

    • Seri numaraları farklı olabilir.Model olarak veya görsel olarak birbirinin birebir aynısı ise seri numaralarında farklılık olabilir.Seri numaraları birbirinden farklı olması gerekiyor fakat falkon modellerinde nedir bilemiyoruz.Farklı olamsının bir sebebide üretimlerin tek mantıkla yapılmasıymış.

  2. Mustafa Ciğer

    Özellikle instagram gibi sosyal medyalardan uygun fiyatlı olarak satılmaya başlayan adidas ayakkabıların birçoğu sahte. Geçtiğimiz günlerde instagram üzerinden bir sayfadan sipariş vermiştim. Siparişim sonrasında yazınızdaki bilgilere göre sahte ayakkabı göndermiş.

  3. bu anlattığınız yöntemler sadece sahte adidası ayırt etmek için mi kullanılıyor? Yoksa diğer markaların sahte ürünlerini replika ürünlerini vs orjinalinden ayırt etmek amacıyla kullanılabilir mi?

  4. merhabalar.güvenilirliği ile ilgili hiçbir sikayetin olmadığı bir siteden adidas superstar aldım.söylediklerinizi kontrol ettim .hiçbir seyde sıkıntı yok yalnız kutudan yedek bağcık çıkmadı.normal mi? olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir