Çiftler İçin Eğlenceli ve Heyecan Verici 50 Randevu Fikiri

Sevgiliniz mi var yada evli misiniz ? Eşinizi nasıl şaşırtmak veya süpriz yapmak mı istiyorsunuz.Yada ilk kez bir randevu'ya mı çıkacaksınız.İşte sizin için birkaç heyecan verici randevu fikirleri

Çiftler İçin Eğlenceli ve Heyecan Verici 50 Randevu Fikiri

Sevligili İle Bir Randevu Geçirmek

Daha önce hiç sevgiliyle yapılacak romantik şeyler neler olabilir düşündün mü? Sonuçta akşam yemeğine veya sinemaya kaç kez gidebilirsin? Elbette sinemaya gitmek, akşam yemeğine çıkmak gibi şeylerde bir sorun yok ama bir süre sonra bunlar sıkıcı gelmeye başlayabiliyor.

Eğer partnerinle çok uzun süredir birlikteysen muhtemelen beraberken yapabileceğiniz yeni şeyler bulmakta zorluk yaşıyorsundur. Sonuçta hala birbirinize vakit ayırdığınız zamanlar oluyor, değil mi? Bir ilişki ne kadar uzun sürerse sürsün hala sıklıkla randevuya çıkmanız ilişkinizin sağlığı açısından çok önemli.

Eğer sen de artık yeni fikirler bulmakta zorlanıyorsan işte sevgiliyle yapılacak delilikler:

1. Restoran turu yapın

Restoranların bol olduğu bir bölge seçin. Birkaç kokteyl ve başlangıç için istediğiniz bir yere oturun. Ardından ana yemek için başka bir restorana geçin ve son olarak tatlı için yine başka bir yere geçerek hızlı bir akşam yaşayın.

2. Hazine arayın

 Antikacıları, bit pazarlarını, ikinci el eşya satan dükkanları ve kermesleri dolaşın. Bir şey satın almanıza gerek yok, sadece eğlenmenize bakın.

3. Rastgele bir film seçip izleyin

Sevgiliyle para harcamadan yapılacak şeyler arasında film izlemek herkesin favorisi. Ama o hep aksiyon sen de hep dram filmlerini mi seviyorsun? Peki, işi şansa bırakmaya ne dersin? İnternetten filmlerin listelendiği bir kaynak bulun, gözlerinizi kapatın ve bir tanesini seçin. Seçtiğiniz filmi ne olursa olsun, ikinizde kaderinizi kabul etmeli ve birlikte izlemelisiniz.

4. En yakın parkı gezin

Piknik yapmak için hazırlanın. İsterseniz harika bir doğa yürüyüşü yapmak için biraz daha uzaktaki yerlere de gidebilirsiniz.

5. Bisiklet kiralayın

 Eğer yakınlarınızda bisiklet kiralamak için bir yer yoksa çözüm basit, o zaman en yakındaki yere gidin. İkinizin de bisikleti varsa haritadan kendinize bir rota çizin ve birlikte bir şeyler yapmanın keyfini çıkarın.

6. Tekne turuna çıkın

Eğer imkanınız varsa güzel bir tekne turu ile harika vakit geçirebilirsiniz. Yine eğer isterseniz tekne yerine küçük bir kayık kiralayabilir ve kendi maceranıza çıkabilirsiniz.

7. Festivale gidin

Eğer mümkünse festivalin şehir dışında olması ikiniz için de çok iyi olacak. Gidip biraz kafanızı dinleyin ve müzikle ruhunuzu doyurun.

8. Damak ufkunuzu genişletin

Daha önce gitmediğiniz yeni bir restoran seçin. Eğer daha önce tatmadığınız farklı bir mutfak olursa randevunuz çok daha enteresan olabilir.

9. Yıldızları izleyin

Takımyıldızlar hakkında bir ön araştırma yapın ve teleskopunuzla olabildiğince fazla yıldız kümesi gözlemlemeye çalışın. Eğer daha profesyonel bir deneyim isterseniz bir planetaryumu ziyaret edebilirsiniz.

10. Hayalet turu yapın

 Eğer yaşadığınız yerin yakınlarında eski çağlardan kalma tarihi eser sayılan yerleşim yerleri varsa, bu gibi yerleri dolaşarak hem merakınızı giderebilir hem de şehrin gürültüsünden kaçabilirsiniz.

11. Mini golf oynayın

Eski moda eğlence, dostça bir rekabet ve maddi açıdan nispeten uygun bir etkinlik. Daha ne olsun, değil mi?

12. Yemek pişirme gecesi düzenleyin

En sevdiğiniz yemekleri birlikte yapın veya daha önce hiç yapmadığınız yeni bir tarifi birlikte deneyin.

13. Mehtaba karşı akşam yemeği yiyin

Eğer yaşadığınız yerin etrafında deniz veya göl varsa, o zaman muhtemelen beraber sudaki ayın yansımasına karşı akşam yemeği yiyebileceğiniz bir restoran da bulmanız mümkün.

14. Evde piknik yapın

Salonun ortasına bir piknik örtüsü serin. En sevdiğiniz yemeklerle birlikte bir şişe kırmızı şarap açın. Evde yapacağınız piknik, dışarıda yaptıklarınıza kıyasla çok daha eğlenceli ve romantik olabilir. Hem daha sessiz hem güneş gözünüzü almayacak hem de kimse sizi rahatsız edemeyecek.

15. Müze gezin

Neredeyse her yerde müze var. Bir öğleden sonrası gezmek için birkaç müze belirleyin. Eğer tarihi eserler ilginizi çekmiyorsa sanat eserlerini sergileyen müzeleri de deneyebilirsiniz.

16. Birlikte yeni bir şey öğrenin

Birlikte dans veya fotoğrafçılık gibi çeşitli kurslardan birine yazılın.

17. Tiyatroya gidin

Tiyatro, özellikle yeni sevgililerin favori etkinliklerinden birisi. Sinemadan biraz daha klas bir etkinlik olduğundan bu gibi yerlere giderken giyiminize özen gösteriyor olacaksınız. Eğer hayatınız monotonlaşmaya başladıysa, değişiklik yapmak için harika bir fırsat.

18. Sanat galerisi gezin

Güzel sanatlar öğrencilerinin mezun olmak için sergi açmak zorunda olduklarını biliyor muydunuz? Bu gibi sergileri gezebilir veya yakınlarındaki itibarlı sanat galerilerine gidebilirsiniz.

19. Yeni bir mutfak deneyin

Daha önce ikinizin de hiç denemediği yeni bir etnik mutfağı deneyin. Bu macera, randevunuza bir heyecan katacak ve kim bilir belki ikiniz de bayılacağınız yemekler tadabilirsiniz.

20. Bir günlüğüne turist olun

Sevgiliyle yapılacak romantik şeyler arayanlar için dopdolu ve romantik bir gün fırsatı. Şehrinizi gezin ve genelde hep önünden geçtiğiniz ama hiç girmediğiniz yerleri keşfedin.

21. İçinizdeki çocuğu uyandırın

Yeni bir şeyler almak için birlikte bir oyuncak dükkanına gidin. Birlikte oynayabileceğiniz frizbi veya uçurtma gibi şeyler alabilirsiniz.

22. Unutulmaz bir randevunuzu canlandırın

Eski ama hiç unutamadığınız veya çift olarak sizin için büyük bir anlamı olan randevunuzu yeniden yaşayın. Bunun için ilk tanıştığınız an, ilk randevunuz veya birbirinize ilk ilan-ı aşk ettiğinizi zamanı seçebilirsiniz.

23. Karaoke gecesi düzenleyin

Karaoke yapılan bar veya kafelere gidip, insanların eğlenmesini izleyebilir ve onlar eğlenirken siz de eğlenebilirsiniz. Hatta eğer cesaretiniz varsa, ikiniz birden sahneye de çıkabilirsiniz.

24. Bowling oynayın

Bowling çok göze batmayan ve klasik bir randevu fikri. Sadece eğlenceli bir gün geçirmenize yardımcı olmaz, aynı zamanda harika bir gün geçirmenizi de garanti eder.

25. Sınırlarınızı aşın

 Cesaretinizi toplayarak birlikte tırmanış, bungee jumping veya sky diving gibi etkinliklere katılın.

26. Açık hava sinemasına gidin

Sosyal belediyecilik adı altında belediyelerin yeni gözde etkinliği açık hava sinemaları. Siz de bunlardan birine giderek nostaljik bir deneyim yaşayabilirsiniz. Eğer hoşunuza giderse kendinize haftada bir düzenli olarak yapacak etkinlik de bulmuş olursunuz.

27. Tombala Oynayın

Tombala oynamak aslında düşünüldüğünden çok daha eğlenceli. Sevdiğiniz arkadaşlarınızla toplanarak birlikte tombala oynamak harika bir etkinlik olabilir.

28. Oyun gecesi düzenleyin

İyi zaman geçirmek için çok fazla para harcamanıza gerek yok. Mesela değişiklik yapmak için randevunuzu oyun oynayarak geçirebilirsiniz.

29. Kayak yapmaya gidin

Sevgiliyle kışın yapılacak aktiviteler arasındaki en favori yeni aktiviteniz bu olabilir. Eğer daha önce ikiniz de hiç kayak yapmadıysanız, denemeye değer bir aktivite olacak. Aynı zamanda illa kışı beklemenize de gerek yok, paten veya kaykay gibi seçenekleri de değerlendirebilirsiniz.

30. Gizemli bir yolculuğa çıkın

Bir gününüzü veya akşamüstünüzü bu etkinlik için ayırın ve nereye gittiğinizi bilmeden bir yerlerde dolaşmaya başlayın. Arabanıza atlayın ve hoşunuza gidebilecek bir ilçe seçin. Yemek yemek istediğinizde veya hoşunuza giden bir şey gördüğünüzde arabanızı park edip, gezin. Kaybolmaktan korkmayın çünkü artık her akıllı telefonun GPS özelliği var ve bu özellikle evinizin yolunu bulmanız çok kolay olacak.

31. Dışarıda rekabet edebileceğiniz bir etkinlik gerçekleştirin

Laser gun veya paintball gibi arkadaşlarınızla birlikte yapabileceğiniz birçok etkinlik var. Bunları deneyebilir veya birlikte go-kart pistinin yolunu tutabilirsiniz.

32. Kapalı alanda rekabet edebileceğiniz oyunlar oynayın

Alışveriş merkezindeki oyun salonlarında iki kişinin rekabet edebileceği birçok oyun makinesi var.

33. Arabanızda takılın

Çok para harcamak istemiyorsanız hemen hemen her şehirde insanların arabalarını çektiği ve önlerindeki manzaranın tadını çıkardığı birçok yer var. Arabanızla bu gibi yerlere gidebilir ve yanınızda getirdiğiniz içeceklerin tadını çıkartabilirsiniz. Kim bilir belki kendinizi yeniden 16 yaşlarında bile hissedebilirsiniz.

34. Lunaparka gidin

Adrenalinizi tavan yaptıracak makinelere binin, pamuk şeker yiyin, fotoğraf kabininde harika fotoğraflar çektirin, lunaparktaki oyunlardan oynayın ve dönme dolabın en tepesinden manzaranın tadını çıkartın.

35. Birlikte spor yapın

Beraber golf, tenis ve kayak gibi çeşitli sporları yapabilmeniz mümkün. Eğer sahili olan bir şehirde yaşıyorsanız, yaz aylarında plajlarda voleybol oynayan kişilerle güzel vakit geçirmeniz mümkün.

36. Aquariumları ziyaret edin

Aquariumlar sadece çocuklar için eğlenceli bir yer değil aynı zamanda harika bir randevu yeri. Denizdeki yaşam hakkında daha fazla bilgi edinirken, oldukça da romantik bir geziye çıkacaksınız.

37. Pikniğe gidin

Romantizm demişken, sevgiliyle pikniğe gitmek oldukça romantik anlar geçirmenize yardımcı olabilir. Piknik sepetinizi hazırlayın ve güzel bir piknik alanı bulun. Pikniğinizi daha ilginç hale getirmek için etnik bir mutfak tercih edebilirsiniz. İsterseniz piknikte kahvaltı edebilir veya gece piknik yapabilirsiniz.

38. Gün batımını izleyin

Gün batımını izlemek için sahilde el ele yürüyün, bir iskelede oturun, yüksek bir tepe veya sessiz bir yer bulun. Gün batımının keyfinin yanı sıra yanınızda getireceğiniz yiyeceklerin de keyfini çıkarmanız mümkün. Bu sayede gün batımı gibi bir manzaraya karşı piknik yapabilirsiniz.

39. Maç izlemeye gidin

İkinizden biri futbol veya basketboldan hoşlanmasa bile eğer daha önce hiç maç izlemeye gitmediyse bu, en azından bir kere denemek için harika bir fikir olabilir. Kim bilir, belki içinizde hiç ummadığınız bir amigo gizleniyor olabilir.

40. Konsere gidin

Canlı müzik, randevunuz için harika olabilir. İkinizin de sevdiği bir müzisyenin veya grubun konseri için biletlerinizi önceden alın ve konser günü harika bir akşam geçirin.

41. Şarap tadımı yapın

Turizm firmaları artık çeşitli şarap tadım turları düzenliyor. Bunlardan birine yer ayırtabilir veya kendi imkanlarınızla birlikte şarap tadımı yapmak için yerel şarap imalathanelerini ziyaret edebilirsiniz.

42. Plaja gidin

Güneşlenin, yüzün veya suyun üstünde taş sektirin. Plajda geçireceğiniz bir gün ikinizin de deşarj olmasını ve bolca eğlenmenizi sağlayacak.

43. Müzikal izlemeye gidin

Hemen hemen her ay yeni gösterime girmiş bir canlı müzikal bulabilmeniz mümkün. Ne yazık ki, ülkemizde bu gibi etkinliklere çok talep olmadığından biletler çok ucuz ve sanat dünyasından tanıdığınız bazı isimleri sahnede canlı olarak izleyebilmeniz mümkün.

44. Beraber at binmeye gidin

İster birlikte binicilik dersleri alın ister birkaç saatliğine at sürün. Atlarla yakınlaşmak insanlara her zaman huzur verir ve bu fırsatı birlikte deneyimlemek çok heyecan verici olabilir.

45. Gönüllülük çalışması yapın

Yakınlardaki bir huzur evini ziyaret ederek, başka insanların hayatlarına bir gün için bile olsa renk katın. Başka insanlara yardım etmek birlikte zaman geçirmek için harika bir seçenek.

46. Kumarhane gecesi düzenleyin

Bu planladığınız geceye yapmak istediklerinize bağlı olarak sevgiliyle evde yapılacak romantik şeyler arasında olabilir. Strip poker gibi çeşitli oyunlarla çok romantik bir gece yaşamanız mümkün.

47. Gökyüzüne tırmanın

Balon turu düzenleyen birçok turizm firması var. Bunlardan birine yer ayırtabilir ve gökyüzünde harika zaman geçirebilirsiniz.

48. El işi sergilerini gezin

Belediyelerin meslek edindirme kursları sık aralıklarla el işi sergileri açıyor. Bu gibi yerlere giderek bilmediğiniz el sanatlarından çok enteresan el yapımı ürünlere kadar birçok yeni şey görebilir veya öğrenebilirsiniz.

49. Nargile içmeye gidin

Nargile kafeler son zamanlarda giderek yaygınlaşmaya başladı. Gözünüze hoş görünen bir kafeye oturarak, birbirinizle muhabbet etmek hoş bir aktivite olabilir.

50. Film maratonu yapın

İkiniz de ikişer veya üçer film seçin. Kimse bir diğerinin seçimine karışmamalı. Abur cuburlarınızı ve kumandanızı hazır ederek, günü rahat kanepenizde geçirin.

Son Söz

Bütçenize, ilgi alanlarınıza veya yaşadığınız yere göre bu 50 randevu fikrinden dilediklerinizi seçebilir ve harika bir gün geçirebilirsiniz. Unutmayın ki, ister 20, ister 60 yaşında olun, aranızdaki aşkı canlandırmak her zaman güzel bir fikirdir.

Tepkiniz nedir?

like
1
dislike
0
love
0
funny
0
angry
1
sad
0
wow
0